Сьогодні п'яті роковини авіаційної катастрофи пасажирського літака рейсу МН-17 компанії «Малайзійські авіалінії», що слідував за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур. В результаті цієї трагедії загинули 298 осіб - всі пасажири і екіпаж, передають Патріоти України.
Літак був збитий в небі над селом Грабово Донецької області в зоні військових дій на Сході України. За кількістю жертв цей крах став найбільшим в історії України. На борту лайнера знаходилися 192 громадянина Нідерландів (один з них мав подвійне громадянство Нідерланди / США), 44 малазійця (включаючи 15 членів екіпажу і двох немовлят), 27 австралійців, 12 індонезійців (серед них одна дитина), 10 британців (один з них мав подвійне громадянство Великобританія / ПАР), чотири німці, чотири бельгійця, три філіппінця, один канадець і один громадянин Нової Зеландії.
З перших днів катастрофи Україна послідовно дотримувалася висунутого припущення про те, що літак був збитий ракетою ЗРК «Бук» російського походження, випущеної або бойовиками-сепаратистами або російськими військовими. До такого ж висновку дійшла Рада з безпеки Нідерландів, який в жовтні 2015 року оприлюднив фінальний технічний звіт по катастрофі Боїнга рейсу МН-17. Голландський Радбез встановив, що літак був збитий боєголовкою 9N314M, запущеної з системи «Бук». Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібі Йоустра в інтерв'ю голландським ЗМІ заявив, що ракета, якою був збитий літак, була випущена з території, контрольованої проросійськими бойовиками.
7 липня 2017 року Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду про правову співпрацю щодо катастрофи малайзійського Боїнга. Зараз згідно з цією угодою Україна почала процедуру передачі матеріалів кримінального провадження у справі про катастрофу Боїнга рейсу МН-17 Нідерландам.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...