"Солодка картопля" з тропіків на українських грунтах: Фермер-ентузіаст поділився досвідом вирощування батату

Керівник господарства розповів, як саме відбувається виробництво батату і для чого його використовують.

Український виробник органічної продукції ТОВ «Дунайський аграрій», що на Одещині, розпочав збирання органічного батату, повідомив керівник господарства Роман Дяжук. Про це він розповів у Facebook, передають Патріоти України.

«Почалось збирання органічного батату, або як його ще називають — солодка картопля», — написав Роман.

У своїй публікації він розповів, що ж це за фрукт такий, і як давно його вирощують люди. «Батат вирощується вже понад 4000 років, а за деякими даними більше 8000 років. Батат із сімейства берізкових, а картопля із сімейства пасльонових. Коли росте батат, його стебло і листя дуже схожі на ліану, що стелиться 3-5 метрів», — ділиться інформацією Дяжук.

Також керівник господарства написав, як саме відбувається виробництво батату і для чого його використовують. «Ми розмножуємо батат вегетативним шляхом — відростками пророщених бульб. По простому — живцями. Батат — не просто «модний» коренеплід, в ньому багато вітамінів: А (на рівні моркви), вітаміни групи В і Е, також багато корисних мінералів! Батат можна смажити, запікати, тушкувати і т.д. І навіть вживати сирим. Ми робимо зі свого органічного батату борошно, яке може використовуватися для безглютенової випічки (gluten free!)», — резюмував Роман.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...