СОVID-19: Чи можуть помилятися тести на коронавірус

Київська лікарка-епідеміологиня пояснила, наскільки точним є ПЛР-метод і чи має він похибки.

Катерина Сояк

Деякі люди, отримавши позитивний результат на COVID-19, приміром, під час подорожі, не мають жодних симптомів. Тож виникає запитання: чи можуть помилятися тести на коронавірус? Лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк пояснила нюанси тестування, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

"Дуже важливо розуміти, про які тести ми говоримо. Якщо говоримо про швидкі тести, ми можемо мати велику похибку, будуть як хибнопозитивні тести, так і хибнонегативні. На сьогоднішній день швидкі тести не використовуються для діагностики, вони можуть бути тільки методом скринінгу. А після них потрібно підтвердження методом ІФА або ПЛР", — зазначила лікарка.

Сояк також розказала, наскільки точним є ПЛР-метод і чи має він похибки. "Що ж до ПЛР-методу, то на сьогодні він має дуже переконливий вплив: якщо є негативний ПЛР, то немає захворювання. І тут теж потрібно розуміти, що 25% у ПЛР-методі є хибнонегативних тестів. Це означає, що 25% з обстежуваних, які отримали негативний результат, все одно можуть бути носіями вірусу. Це просто похибки самого методу. Це потрібно розуміти. Але, якщо ми отримуємо позитивний результат ПЛР, це майже 100% наявність вірусу. Виходить, що хибнонегативних тестів у ПЛР-методі більше, ніж хибнопозитивних. Тому, якщо ми отримуємо позитивний аналіз ПЛП, це на 99-100% означає, що ми хворі", — резюмувала епідеміологиня.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...