За словами адвокатів, в основі нових доказів – висновки журналістського розслідування, що увійшли до фільму The wrong place про вищезгадану справу.
Зокрема, йдеться про кілька експериментів: один стосується візуального контролю з гори Карачун (позиції українських військ) на місці загибелі журналістів біля керамічного заводу, а інший – балістичного випробування щодо дальності стрілянини з різних видів зброї.
Відповідні дослідження за участю італійських експертів науково підтвердили, що Марків з Карачуна не міг розрізняти людські постаті біля керамічного заводу та цілитися і влучити у них на відстані близько 1,8 км з наявного у нього автомата АК-74.
Адвокати просять долучити до розгляду справи результати експериментів, використаних у фільмі, чи фрагмент фільму, а також заслухати нових свідків - учасників кінострічки (включно з експертами) і, в разі потреби, режисера-документаліста Крістіано Тінацці.
Захисники Марківа вкотре закликали суд провести розслідування на місці інциденту біля Слов’янська.
Водночас, як припускають адвокати, якщо суд долучить фільм з докладним картографічним зображення місцевості, то таке розслідування, можливо, й не знадобиться.
Зазначається, що додаткові докази до суду другої інстанції надають і адвокати Держави Україна. Їхній матеріал базується на результатах розслідування МВС. Вони також звертають увагу суду на звуковий слідчий експеримент, який засвідчив, що обстріл почався з боку проросійських бойовиків, а не з українських позицій, як це стверджують присяжні.
Захисники сподіваються, що нові доказові дані стануть додатковим матеріалом, щоб переконати апеляційний суд винести виправдувальний вирок Марківу.
Наразі матеріали вже скеровані до апеляційного суду, а суддя має вирішити, чи будуть ці докази долучені до розгляду справи.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...