Справи Божі: З'ясувалося, скільки нерухомості у єпископів в Україні

найбільші статки мають єпископи УПЦ МП...

Журналісти підрахували, скільки нерухомості оформлено на представників вищого духовенства трьох найвпливовіших в Україні церков, передають Патріоти України з посиланням на Слідство.Інфо.

Кожен п'ятий з єпископів Російської православної церкви в Україні (УПЦ МП) має більше 300 квадратів житлової нерухомості. В Українській греко-католицькій церкві (УГКЦ) таке майно в середньому має кожен шостий із 23 єпископів (тобто четверо). У Православній церкві України (ПЦУ) із 57 єпископів нерухомістю в більш ніж 300 квадратів володіє кожен 19 (тобто троє).

Зазначається, що журналісти зібрали інформацію про доходи вищого духовенства з офіційних реєстрів.

При цьому 20% архієреїв УПЦ МП – це люди, які мають значні доходи, а їхні маєтки можуть досягати декількох тисяч квадратних метрів. Ще на 20% взагалі не оформлено майна.

Так, згідно з реєстрами, кожен п'ятий архієрей ПЦУ і РПЦ в Україні не має власного житла. В УГКЦ – це кожен третій.

"Найбільш скромною тут виглядає Православна церква України. Там тільки троє єпископів мають житлову нерухомість у більш ніж 300 квадратів. Це кожен 19-й у середньому, який може таке майно мати", – зазначила співавторка проєкту Євгенія Моторевська.

Журналісти порахували, скільки в середньому припадає землі та нерухомості на одного представника вищого духовенства трьох найвпливовіших в Україні церков.

Один єпископ МП у середньому володіє 230 квадратами нерухомості, УГКЦ – більше 190 квадратами, ПЦУ – майже 114 квадратами. Щодо землі, то єпископи УПЦ МП і ПЦУ в середньому мають по пів гектара землі. Єпископ УГКЦ – вдвічі менше.

На думку директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрія Юраша, ці дані можуть бути не до кінця об'єктивними, адже майно, яке реально належить представникам вищого духовенства, можуть записувати на їх родичів або інших осіб.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...