Справжні "чарівники": Як процвітають старі схеми на українській митниці (відео)

Щорічно через масові корупційні схеми на митниці держава недоотримує мільярди гривень.

Були б ці гроші в бюджеті – сотні людей, можливо, не вмерли б від важких захворювань, так і не дочекавшись дорогих ліків, передбачених державними програмами. Українські лікарі, ймовірно, були б забезпечені засобами захисту, а лікарні отримали б достатню кількість тестів для визначення COVID-19 і ШВЛами. Ці гроші могли бути спрямовані на забезпечення та вдосконалення армії, на виплати допомог і пенсій, на будівництво доріг і шкіл, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

Замість цього вони осідають в кишенях нечистих на руку чиновників, витрачаються на покупку нерухомості, елітні автомобілі та інші атрибути красивого життя.

Старі-нові схеми на українській митниці

Уявіть собі ситуацію. В Україну ввозиться партія китайських робочих рукавиць двох видів: дешеві гумові та дорожчі трикотажні. При цьому ціна перших – в 6 разів менша, ніж ціна других, та й мито платити імпортеру за них потрібно різне (5% за дешевший товар і 8% - за той, що подорожче).

Всього в контейнері везуть 891 тисячу пар цих самих рукавичок. При цьому більшу частину вантажу складають рукавички дорожчі, їх в контейнері – 829 тисяч пар, тоді як дешевих – всього 62 тисячі. Загальна вартість вмісту контейнера – 136 тисяч доларів. А митних платежів імпортер повинен заплатити понад 40 тисяч доларів. Ці гроші підуть до державного бюджету.

Точніше, пішли б – якби на українській митниці не працювали справжні "чарівники".

На етапі оформлення з цим конкретним вантажем відбуваються кілька трансформацій. Зменшується кількість одиниць товару – на 364 тисячі пар. Змінюється також співвідношення дорогих і дешевих рукавичок: якщо раніше воно становило 828 тис. до 62 тис., то при оформленні змінилося на 464 тис. до 182 тис. Загальна вага вмісту контейнера також зменшується на 425 кг. А різниця в ціні між двома видами рукавичок знижується до 1 до 3-х.

Ці нехитрі маніпуляції дозволили на одному лише контейнері знизити митний платіж на 17 тисяч доларів – практично вполовину.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Будьте уважні! Як обманюють покупців у супермаркеті

вівторок, 19 січень 2021, 8:50

Просто будьте уважнішими в магазині, коли ваша рука в черговий раз потягнеться за товаром. Ключевое правило супермаркетов – не работать себе в убыток. Если вам предлагают два товара по цене одного или с существенной скидкой, не обольщайтесь. Один из пр...

Народні прикмети: Коли потрібно прибирати новорічну ялинку

вівторок, 19 січень 2021, 8:24

У наших предків одним з найголовніших православних свят було Хрещення. Вважалося, що в цей день необхідно було привести весь будинок в порядок, прибрати, а також "роздягнути" ялинку. Прибрати ялинку з дому, за прикметами, необхідно до Водохреща 19 січн...