«600 громад перейшли до помісної церкви України за рік» – у статті під таким заголовком «Газета по-українськи» пише, що Помісна церква України (ПЦУ) за рік довела свою зрілість, утвердила єдність, передають Патріоти України.
Експерт видання релігієзнавець Олександр Саган зазначає, що Православна церква України об’єднала розрізнених до того представників українського православ’я. Київський патріархат, Автокефальна церква та частина Московського патріархату стали одним цілим.
ПЦУ визнали Александрійська патріархія та Елладська церква. Вони є вагомими представниками вселенського православ’я. Це відбулося на тлі шаленого опору Москви. Російська держава задіяла всі свої структури для протидії ПЦУ.
Міністр оборони Греції зізнався, що чинив тиск на предстоятеля та єпископів Елладської церкви. Вимагав, щоб вони не визнавали Православну церкву України. Мовляв, Росія може посприяти захопленню грецьких островів якоюсь третьою державою. Це вказує, на який рівень заходить російський шантаж і бажання протидіяти автокефальній церкві України. Проте є канони й логіка розвитку вселенського православ’я, наголошує релігієзнавець. Якщо не визнавати томос України, то тоді варто заперечити ще 10 подібних автокефалій. Тому зусилля Росії приречені. ПЦУ визнаватимуть інші церкви світового православ’я, переконує експерт.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...