17% опитаних громадян України користуються російськими засобами масової інформації. Про це під час прес-конференції повідомила заступниця керівниці «Медійної програми в Україні» Оксана Майдан, презентуючи результати соціологічного опитування «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2020 році», передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.
«Користування російськими ЗМІ. Ставили два питання: чи ви особисто користуєтеся і чи ви знаєте людей з вашого оточення, які користуються російськими ЗМІ», - пояснила вона.
Так, згідно з даними опитування, зросла кількість тих, хто особисто користується цими ЗМІ. «17% у 2020 році проти 13-ти у 2019-му. А ось користування когось із вашого оточення в межах статистичної похибки впало: 28% цього року і 30 було у 2019 році», - розповіла Майдан.
Людей також запитували, чому вони користуються російськими ЗМІ. «Тут лідери, так би мовити, думок, є – дізнатися, що російські ЗМІ розповідають про Україну, - 29%; отримати новини з Росії, що ж там відбувається в Росії, - 28%. І дістати альтернативну, якусь іншу точку зору – 25%», - розповіла Майдан.
Основним джерелом для споживання російських ЗМІ є супутникове телебачення і YouТube.
«Довіра до російських ЗМІ: якщо подивитися в загальному, то вона зросла», - зауважила Майдан і додала, що найбільшу довіру мають друковані видання, - 52% проти 13% минулого року; на другому місці радіо – 43% довіри проти 16% минулого року; далі йдуть соцмережі – 35% порівняно з 19% минулого року; телеканали – 28% проти 24%; новинні інтернет-сайти – 25% проти 20%.
Дослідження «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2020 році» було виконано соціологічною компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Основна мета дослідження - вивчити звички українців, що стосуються споживання медіа, а також їхню довіру до медіа, оцінити рівень медіаграмотності та обізнаність населення щодо впровадження реформ в Україні.
У липні-серпні представники InMind опитали 4 тис. респондентів від 18 до 65 років у 12 областях України. Похибка вибірки не перевищує 2,5%.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...