Юридичною базою для "трибуналу" став драконівський закон часів Другої світової війни. Указ Президії Верховної Ради СРСР від 22 червня 1941 року, на який посилався Гіркін, передбачав смертну кару – Україна скасувала її у 2000 році, в Росії на неї з 1996 року діє мораторій. До смертної кари засуджено за злочини, які бойовик Гіркін називав "тяжкими", при цьому під ними розумілися і дрібна крадіжка, й вбивство.
За інформацією "Радіо Свобода", за таким "законом" бойовики розстріляли трьох місцевих жителів — Олексія Пічка, Дмитра Славова та Миколу Лук'янова.
Разом з терористом Гіркіним у цих "військово-польових трибуналах", які "засуджували" до "смертної кари" Пічка, Славова і Лук'янова, брали участь ще як мінімум дев'ять осіб.
На підставі документів, знайдених у кабінеті бойовика "ДНР" Гіркіна в будівлі СБУ в Слов'янську і розслідувань журналісти "Радіо Свобода" знайшли та ідентифікували сімох з дев'яти осіб, що допомагали Гіркіну проводити "трибунали" та безпосередньо відповідальних за страти Пічка, Лук'янова і Славова:
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...