Стояв біля витоків ЗСУ: Помер почесний гетьман Українського козацтва (фото)

Володимир Мулява - автор понад 100 праць з питань соціальної психології військовослужбовців, українознавства та розвитку сучасного козацтва.

У Києві помер вчений, генерал-майор ЗСУ, народний депутат України II скликання Володимир Мулява, який був одним з творців Міністерства оборони України. Почесний гетьман Українського козацтва помер на 83 році життя. Про це йдеться в повідомленні 16 жовтня на сайті громадської організації Спілка офіцерів України, передають Патріоти України.

За свій внесок в розвиток Української держави Володимир Савелійович був нагороджений Орденом Святого рівноапостольного князя Володимира Великого (1998, УПЦ КП) орденом "Хрест Українського козацтва (з мечами)", відзнаками "Золотий хрест за особливі заслуги", "Золотий хрест з тризубом", Бронзової і Золотий Шевченківським медалями; Офіцерським хрестом з мечами (СОУ) Хрестом Союзу українських вояків у Канаді; орденом "За заслуги" III ступеня (1999), відзнакою Президента України - Хрест Івана Мазепи" (2010).

Володимир Савелійович був кандидатом філософських наук, членом Української всесвітньої координаційної ради, членом президії Товариства "Україна-Світ".

"Ми висловлюємо свої щирі співчуття всім членам родини Володимира Савелійовича Муляви. Добра пам'ять про видатного українця, члена Спілки офіцерів України Володимира Муляви назавжди збережеться в наших серцях", - йдеться в повідомленні голови організації полковника Олександра Саська.

Володимир Мулява народився 12 вересня 1937 року в Кіровоградській області. Закінчив Київський державний університет ім. Т.Шевченка та аспірантуру кафедри філософії Київського університету ім. Т. Шевченка.

Працював доцентом кафедри філософії Вінницького педагогічного інституту, написав дисертацію "Людина в індивіді: національне як реалізація людського роду в індивіді", звинувачували в "українському буржуазному націоналізмі", зазнав переслідувань з боку компартійних органів, вийшов з членів КПРС, взяв участь у створенні Народного Руху України, в 1989 році був заступником голови секретаріату Народного Руху, з жовтня 1990 року - заступником голови Ради колегій НРУ.

У 1991 році був головою організаційного комітету 1-го з'їзду Спілки офіцерів України. З грудня 1991 по листопад 1993 року був начальником соціально-психологічної служби, членом колегії Міністерства оборони України.

З листопада 1993 року по липень 1995 року Володимир Савелійович був помічником міністра оборони зі зв'язків з громадськими організаціями, партіями і рухами. З жовтня 1992 по 1998 роки був гетьманом Українського козацтва.

На парламентських виборах 1994 року був обраний народним депутатом Верховної Ради України II скликання від Калуського виборчого округу № 197 Івано-Франківської області. Був членом Комітету з питань оборони і безпеки, входив до складу депутатської групи "Конституційний центр".

Володимир Мулява - автор понад 100 праць з питань соціальної психології військовослужбовців, українознавства та розвитку сучасного козацтва.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "З фотошопом схожа на транса...": Популярна українська телеведуча неприємно здивувала шанувальників змінами в зовнішності (фотофакт)

четвер, 28 травень 2020, 17:00

Шанувальники просять Лесю нічого не міняти в зовнішності. Леся навіть опрацювала своє фото в спеціальній програмі, щоб показати шанувальникам, «як це буде» після втручання хірурга.Шанувальникам варіант «після» не сподобався, вони просять Лесю нічого не...

Хіти тижня. Господині на замітку: Пиріг з яблуком або ягодами в мультиварці (відео)

четвер, 28 травень 2020, 14:00

Простий рецепт смачного частування до чаю. Хочете приготувати щось смачне до чаю або кави, але не любите при цьому витрачати велику кількість часу на випічку? Нічого страшного, адже ароматний пиріг можна приготувати дуже швидко, використовуючи мультива...