21 квітня 1920 року був підписаний українсько-польський союз проти більшовиків. Попри свою важливість, ця сторінка нашої історії з різних причин наразі не займає важливого місця в колективній пам’яті українців і для багатьох залишається маловідомою.
З самого початку існування незалежних України та Польщі стосунки двох країни складалися погано. Із листопада 1918 року тривала війна за Галичину між Польщею та ЗУНР, після Акту Злуки – ЗОУНР. Паралельно велася війна між Польщею та УНР на Холмщині, Підляшші, Берестейщині і Волині. Та усвідомлення потреби нормалізації відносин було і у Варшаві, і в Києві, - пише у своєму блозі кандидат історичних наук, візитуючий дослідник в Університеті Миколи Коперника в Торуні (Польща) Віталій Боримський, передають Патріоти України.
Зовсім іншої думки були польські націонал-демократи, котрих підтримувала більшість суспільства. Вони вважали головним ворогом Німеччину, з Росією ж хотіли налагодити добросусідські відносини. Українське питання, в їхній логіці, загрожувало територіальній цілісності Польщі, оскільки Україна неодмінно претендувала б на спірні території.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...