Сторінками історії: Через що пройшли автори Акту проголошення Незалежності України

24 серпня 1991 року Верховна Рада прийняла Історичний документ виняткового значення для долі українського народу - Акт проголошення Незалежності України.

На честь Дня Незалежності журналісти пропонують вшанувати пам'ять померлих співавторів Акту проголошення Незалежності України та згадати їхні імена, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

Левко Лук'яненко - народний депутат та автор Акту проголошення Незалежності України. Його вважали радянським дисидентом. Надали статус Героя України. У 1961 році був засуджений до страти, після перегляду справи отримав 10 років позбавлення волі і 5 років заслання. Визнаний особливо небезпечним рецидивістом. Помер у 2018 році, у віці 89 років від лейкозу.

Левко Лук'яненко - автор Акту проголошення Незалежності України.
В'ячеслав Чорновіл - ініціатор проголошення незалежності, діяч руху опору проти національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР, посмертний Герой України. Балотувався в перші президенти України, посів 2 місце. Загинув 25 березня 1999 року у віці 62 року за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Чимала частина суспільства досі переконана, що Чорновола прибрали як небезпечного конкурента на майбутніх президентських виборах.
В'ячеслав Чорновіл - ініціатор проголошення незалежності
Леонід Танюк - голова Національної спілки театральних діячів України, народний артист, був депутатом 5 скликань. Став співавтором Акту Незалежності. Був засновником і головою Всеукраїнського товариства "Меморіал" ім. В. Стуса. Помер у віці 77 років від раку шлунка.

Леонід Танюк -голова Національної спілки театральних діячів України

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Терористи "ДНР" посилюють вимоги для отримання "громадянства" "молодої республіки"

субота, 26 вересень 2020, 10:37

Видача «паспортів» проводиться на окупованій території з 2016 року. На сайті так званого «парламенту ДНР» з'явилося повідомлення про те, що відтепер всі, хто отримують «республіканські паспорти», зобов'язані проходити процедуру дактилоскопії: «депутати...

Затамувати подих на хвилину: Європейські науковці з'ясували, як довго коронавірус "живе" в ліфті

субота, 26 вересень 2020, 10:24

Дослідники провели серію експериментів у лікарняному ліфті. Експерти з Амстердамського університету з'ясували, що заражені коронавірусом частки "живуть" усередині ліфта до пів години після того, як інфікована людина кашляла або розмовляла в ньому, пере...