Сторінками історії: Через що пройшли автори Акту проголошення Незалежності України

24 серпня 1991 року Верховна Рада прийняла Історичний документ виняткового значення для долі українського народу - Акт проголошення Незалежності України.

На честь Дня Незалежності журналісти пропонують вшанувати пам'ять померлих співавторів Акту проголошення Незалежності України та згадати їхні імена, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

Левко Лук'яненко - народний депутат та автор Акту проголошення Незалежності України. Його вважали радянським дисидентом. Надали статус Героя України. У 1961 році був засуджений до страти, після перегляду справи отримав 10 років позбавлення волі і 5 років заслання. Визнаний особливо небезпечним рецидивістом. Помер у 2018 році, у віці 89 років від лейкозу.

Левко Лук'яненко - автор Акту проголошення Незалежності України.
В'ячеслав Чорновіл - ініціатор проголошення незалежності, діяч руху опору проти національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР, посмертний Герой України. Балотувався в перші президенти України, посів 2 місце. Загинув 25 березня 1999 року у віці 62 року за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Чимала частина суспільства досі переконана, що Чорновола прибрали як небезпечного конкурента на майбутніх президентських виборах.
В'ячеслав Чорновіл - ініціатор проголошення незалежності
Леонід Танюк - голова Національної спілки театральних діячів України, народний артист, був депутатом 5 скликань. Став співавтором Акту Незалежності. Був засновником і головою Всеукраїнського товариства "Меморіал" ім. В. Стуса. Помер у віці 77 років від раку шлунка.

Леонід Танюк -голова Національної спілки театральних діячів України

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Кінець епохи Ердогана?: "Розкол в турецькій партії влади", - DW

середа, 18 вересень 2019, 22:51

За останні місяці турецьку Партію справедливості і розвитку покинули тисячі її членів - в тому числі екс-прем'єр-міністр країни Ахмет Давутоглу. Чим це може обернутися для Ердогана? "Ахмет Давутоглу долгое время считался одним из самых влиятельных туре...

Росія не вірить у втрату ринку: "Європа відмовляється від вугілля", - DW

середа, 18 вересень 2019, 22:40

У портах під Петербургом і Мурманськом будують нові вугільні термінали для експорту в ЄС, а там приймають програми по закриттю вугільних електростанцій. На черзі - Німеччина. "Такое впечатление, что Евросоюз и Россия живут в разных энергетических реали...