Stratolaunch знаходився в повітрі дві з половиною години. За цей час він піднявся над пустелею Мохаве на висоту до 5 000 метрів, виконав кілька маневрів і благополучно приземлився. Максимальна швидкість польоту склала 304 кілометри на годину.Розмах крила Stratolaunch становить близько 117 метрів (більше, ніж футбольне поле), довжина - 53 метри, висота - близько 15 метрів. Максимальна злітна маса - близько 590 тонн, вага порожнього літака - 226 тонн. Це робить Stratolaunch найбільшим літаком у світі. Махині надають руху шість двигунів, які використовуються на літаках Boeing 747. Довжина українського Ан-225 «Мрія» - 84 метри, але розмах крил і вантажопідйомність значно менше.
Ідея створення Stratolaunch належить американському мільярдерові Полу Аллену. Співзасновник Microsoft висловив її в 2011 році. За його задумом, такий літальний апарат повинен спростити доставку вантажів в космос. Літак призначений для виведення на орбіту космічних апаратів. Ракета-носій кріпиться між двома фюзеляжами. Stratolaunch буде підніматися на висоту понад 10 тисяч метрів. Там повинно відбуватися відділення ракети-носія. А літак повертається назад.
Будували Stratolaunch в пустелі Мохаве. В травні 2017 року літак уперше викотили з ангара для проведення тестів на землі. Тоді багато скептиків висловлювали сумнів, що цей апарат здатний піднятися в повітря.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...