"Я думаю, що він із Путіним буде зустрічатися... У мене є така стійка думка. Просто сьогодні бажано вести розмову в розширеному форматі", – сказав Гордон.
Він нагадав, що в 1994 році було підписано Будапештський меморандум. Країни-підписанти – Великобританія, Росія і США – у відповідь на відмову України від ядерної зброї зобов'язалися бути гарантами незалежності, суверенітету і кордонів України, а також утримуватися від застосування будь-якої зброї проти України, не лише ядерної. Ще дві країни, Франція і Китай, надали аналогічні гарантії, але не ставили підписи під документом.
"Було б добре, щоб ці держави, а також Німеччина, зібралися всі разом і дали відповідь на запитання: чи варто дотримуватися Будапештського меморандуму? Бо якщо вони його не дотримуватимуться, то з Іраном і Північною Кореєю американцям не буде про що розмовляти. Адже і Іран, і Північна Корея скажуть: "Хлопці, а як вам можна вірити? Ви ж і Україні давали гарантії", – зазначив журналіст.
Гордон сказав, що нещодавно записав інтерв'ю зі спецпредставником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкером, і той висловив приблизно таку саму думку. Волкер дослівно сказав: "Український урок для Північної Кореї чи Ірану полягає в тому, що відмова від ядерної зброї не захистила її від вторгнення".
Журналіст вважає, що предмет для двосторонніх переговорів Путіна і Зеленського є: Україна хоче відновлення територіальної цілісності та встановлення миру, Росія – скасування санкцій, але важливо знайти такий шлях вирішення конфлікту, який влаштує всі сторони.
"Чого хоче Україна? Україна хоче миру і повернення територій. Чого хоче Росія? Зняття санкцій. Я не вірю, що Росію влаштовує те, що весь світ запровадив проти неї санкції... Але у світі хамів не люблять. Росія повелася [з Україною] по-хамськи, як слон у посудній лавці. Думаю, Путіну стратегічно важливо вискочити з цієї ситуації, не втративши обличчя, – не зрозуміють усередині Росії. Тому предмет [для розмови] є. Сідають два гравці за стіл, і кожен каже: "Я хочу цього і цього. Тепер давай рухатися до того, щоб те, що ми хочемо, спробувати вирішити, не втративши при цьому обличчя", – окреслив Гордон імовірну тему розмови двох президентів.
Відповідаючи на запитання ведучого, чи немає побоювань, що Путін, будучи досвідченішим політиком, зможе вплинути на Зеленського під час розмови тет-а-тет, Гордон сказав: "Справді, Володимир Путін пройшов велику життєву школу, накладену на школу КДБ. Його вчили вербувати людей. Він своїх співрозмовників, за свідченнями багатьох (мені про це говорили люди, які з ним зустрічалися), просто вербує. Причому вербує чарівно. І багато хто підпадає під його чари. Водночас, вербуючи, він часто порушує домовленості. Повертаючись до Володимира Зеленського... Коли про нього говорять як про коміка, як про клоуна (я уважно дивлюся програми російського телебачення) – це від недолугості. Він непростий хлопець. Непростий! Він не такий, яким його намагаються намалювати. Він глибокий, зважений, розумний. Іноді йому простіше вдавати коміка, але це зовсім не його внутрішній стан. Тому, думаю, якщо ця зустріч відбудеться, вона буде цікавою. Зеленського, гадаю, добре підготують до неї ті, хто знає особливості Путіна", – резюмував журналіст.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...