Створити надчіпку підошву для взуття допомогла вченим зміїна шкіра

За словами розробників, такий «зміїний» додаток до підошви допоміг би, в першу чергу, людям похилого віку та інвалідам уникати падінь на слизьких поверхнях.

Два роки тому вчені Гарвардського університету скопіювали структуру зміїної шкіри для створення м'якого робота, який при пересуванні відштовхувався від землі так, як це зазвичай роблять змії. Тепер вони адаптували технологію для створення взуття з особливо міцним зчепленням з поверхнею, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Розроблені в партнерстві з Массачусетським технологічним інститутом (MIT) взуттєві підошви мають форму гнучких сталевих листків з вирізаним на них змієподібним орнаментом. Він складається з десятків лусочок, виготовлених з техніки кірігамі (японське мистецтво виготовлення фігурок з паперу за допомогою ножиць - ред.).

Коли така підошва знаходиться в «спокої», вона плоска і гладка. Коли людина починає рух, переміщаючи вагу тіла з п'яти на носок, підошва деформується і її лусочки висуваються назовні. При цьому формується необхідне при ходьбі захват поверхні для подальшого поштовху.

Такі підошви набагато легші, ніж спеціальні мікрокішки, використовувані людьми для ходьби під час ожеледиці. Вони також набагато легше надягаються і знімаються з взуття. Але найголовніше, під час випробувань вони краще кішок «чіплялися» за лід.

За словами розробників, такий «зміїний» додаток до підошви допоміг би, в першу чергу, людям похилого віку та інвалідам уникати падінь на слизьких поверхнях.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. За чий рахунок були "безкоштовні" освіта, медицина, квартири, "дешеві" ціни і тому подібне, - ЗМІ

субота, 15 травень 2021, 4:00

Цікава і корисна стаття, особливо для тих хто перейменовує Донецьк в Сталіно ... Шкода, що мало висвітлюється ця тема. А треба, щоб знали радєтєлі совдепії, за чий рахунок була “безкоштовна” освіта, медицина, квартири, “дешеві” ціни і тому подібне, пер...

З архіву ПУ. Надсилають "подарунок" на "Нову пошту": Українці стали жертвами шахрайської схеми

п’ятниця, 14 травень 2021, 23:55

Українцям по всій країні приходять "подарункові сертифікати на 1500 грн" на покупки в ювелірних магазинах, яких не існує. Сертифікати надсилають післяплатою у відділення "Нової пошти", однак щоб отримати "подарунок", доведеться віддати 90-150 грн і спл...