Про це пише координатор групи "Інформаційний спротив" Костянтин Машовець, передають Патріоти України.
Натомість, за його словами, на 2019 рік для всієї національної розвідки США (включаючи ЦРУ, АНБ і т.д.) заплановано фінансування на рівні 86 млрд доларів.
"Можна для більш якісного "занурення" в цю цифру порівняти її з УСІМ бюджетом України (близько 40 млрд доларів)", - підкреслює він.
Експерт зазначає, що "програє" українська розвідка і своїм прямим ворогам з російського ГРУ.
"На 2018 рік, ці "милі хлопці" під крилом незабутнього пана Суркова накапостили в світі, і в тому числі в нашій країні, на 5 млрд доларів. З таким бюджетом, можна не тільки Скрипалів труїти ... прямо в Британії і утримувати ораву бойовиків на окупованій частині українського Донбасу, а взагалі вербувати пінгвінів в Антарктиді (ще й "собі на кишеню" залишиться)", - відзначає він.
Говорячи про більш мирні країни, Машовець привів в приклад Німеччину, яка маючи можливість отримувати розвідінформацію з "альтернативних джерел", включаючи союзників по НАТО, а також США, понад 700 млн євро в рік витрачає на свою службу інформації.
"Всі ці показники можна порівняти з відкритими даними по нашим розвідкам, прописаним в бюджеті на 2019 рік, і відразу ж зрозуміти, що розрив не просто величезний, а колосальний", - підкреслює Машовець.
У зв'язку з цим він відзначає, що "ми можемо як завгодно змінювати і реформувати свої розвідки, збільшувати або зменшувати їм штати, перетягувати з місця на місце, або влаштовувати їм 100% "ротації", проте очевидно одне - поки там не буде функціонувати ... "кістяк" спеців-мультиінтелектуалів на постійній основі, здатних в найкоротші терміни зануритися в ту чи іншу проблему і видати ефективний результат (прогноз) з відповідним матеріально-технічним забезпеченням, толку не буде".
"І найголовніше. Пам'ятаємо, що країни, які економлять на розвідці залишаються на узбіччі політичного життя і економічного добробуту, перетворюючись на об'єкт міжнародної політики. А в гіршому випадку - наша державність цілком може стати таким собі "предметом для дискусій" між більш сильними і просунутими", - резюмував експерт.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...