Супутникове ТБ закодують: Українцям пояснили, за що доведеться заплатити (відео)

З понеділка, 4 листопада, національний провайдер ефірного цифрового телебачення "Зеонбуд" розпочав короткочасні "блекаути" – відключення сигналу супутникового ТБ.

Цей крок покликаний нагадати абонентам про необхідність купити сертифіковані приймачі та оплачувати пакети мовлення, пояснив у ефірі ObozTV експерт у сфері телекомунікацій Олександр Глущенко. З 20 січня 2020 року великі медіагрупи закодують свої канали, передають Патріоти України.

Глущенко зазначив, що зараз домогосподарства отримують сигнал із транспортних систем телеканалів. "За ідеологією супутникового ТБ, весь транспортний сигнал, транспортні потоки не призначені для кінцевого користувача. Для кінцевого користувача – тільки те телебачення, яке в пакетах платного ТБ. Коли ти заплатив гроші і можеш вимагати якість прийому, гарантований прийом і стабільність роботи", – уточнив він.

Експерт нагадав, що кодувати сигнал з 20 січня 2020 роки збираються тільки великі медіагрупи. З цього часу телеканали груп "Інтер", "1 + 1", "Україна" та StarLightMedia стануть доступні на супутнику виключно в платних пакетах. "Всі інші, серед них "Перший національний" і вся група телеканалів Суспільного ТБ, не збираються кодуватися. Телеканал "Рада" залишиться. Й інші українські телеканали, яких десятки. Їх можна буде приймати, як і раніше", – запевнив Глущенко.

Тим користувачам, які захочуть дивитися телеканали українських медіагруп, він порадив або заплатити гроші провайдерам Viasat чи XtraTV за супутник, або встановити ефірну антену і через тюнер Т2 приймати 32 телеканали у відкритому доступі, або перейти на інтернет-телебачення (IPTV).

"З точки зору ринку платного телебачення, супутниковий провайдер нічим не відрізняється від кабельного оператора. Що там за гроші – що там за гроші. І через інтернет за гроші. Просто відбудеться трансформація ринку", – пояснив медіаексперт.

За його словами, соцопитування показують, що українці готові платити за ТБ-мовлення, однак їх лякає необхідність переходу на нове обладнання. "За опитуванням, власників тюнерів для супутникового телебачення зовсім не лякає абонентська плата за улюблені телеканали. Їх насамперед лякає "нова коробочка". Ось "нова коробочка" для них – це бар'єр. А абонентська плата – не бар'єр. Більшість з них готові платити за улюблені шоу", – поділився Глущенко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...