Цукерки багаті клітковиною, поліфенолами і антиоксидантами, мононенасиченими жирами (корисною олеїновою кислотою), значним вмістом магнію, марганцю та вітамінів групи В (особливо, фолатів), гесперидину, урсолової та хлорогенової кислот, - пише у своєму блозі дієтологиня Оксана Скиталінська, передають Патріоти України.
"Коли я була маленькою, з цукерками було тугувато, вибір був невеликий і не дуже смачний, а мені пощастило із родиною: моя мама не вміла пекти тістечка. Але я народилася на Закарпатті, в Ужгороді, а тут традиційно на столі завжди мала бути випічка, мінімум — кіфлики з лекварьом (рогалики із сливовим повидлом). Пекли, переважно, на маргарині, на свята — на вершковому маслі.
Моя любов до готування бере початок із раннього дитинства: я мала книжечку і по ній щось готувала. Бралася за вищий пілотаж — листкове тісто: щось м'яла по пів дня, потім воно або пригорало, або розтікалось по дечку і замість пухкого, виходили плоскі хрустіки. Мій тато все героїчно поїдав і прицмокував, казав, що це найсмачніше, що він куштував у житті (чесно кажучи, тепер я йому вірю, а тоді недовірливо дивилася на процес поїдання).
Потім залізна завіса впала і все блискуче, кольорове заполонило полиці магазинів. Виросло нове покоління, яке з немовлятського періоду навчилося прямо в супермаркеті смоктати з пакетиків солодкий сік, їсти печиво і шоколадні яйця.
Ввечері напередодні дня Святого Миколая я була на радіо і одна з журналісток поспішала, щоб встигнути в магазин солодощів купити племінникам подарунки під ялинку: "Пані Оксано, я знаю, що це погано, але така в нас традиція".
Якби я не була лікарем, то й нічого б, мабуть, і не подумала. Але все бере початок з дитинства, у тому числі різні шляхи якості і тривалості життя.
Тому, якщо ми хочемо свята і солодкого, і не втрачати здоров'я при цьому, можна їх зробити своїми руками.
Інгредієнти для цукерок молодості:
- Шоколад 99%
- Горіхи (волоські, можна фісташки)
- Мак
- Пряні трави (базилік, м'ята, розмарин і які вам до вподоби)
- Сухофрукти (фініки, курага, у мене ще були сублімовані вишні)
- Лимонний сік і цедра
- Мигдальна паста
- Арахісова паста
Як готувати:
1. Мак мелете на кавомолці. Трави мелете на кавомолці в порошок. Сухофрукти розмочуєте і з фініків виймаєте кісточки. Натираєте цедру з лимона.
2. До меленого маку додаєте мигдальну пасту та фініки та перетираєте блендері. У змочену водою прямокутну формочку ложкою накладаєте та розрівнюєте маково-горіхову пасту і кладете в морозилку.
3. Тим часом до розмоченої кураги додаєте арахісову пасту, горіхи, лимонний сік, цедру та порошок із пряних трав і через 15−20 хвилин накладаєте на макову суміш і знову кладете в морозилку.
4. Через годину виймаєте з морозилки і легкими рухами нарізаєте на кубики двошарову смачну масу.
5. Тим часом готуєте темперований шоколад: 99% шоколад плавите на водяній бані до появи пухирців (коли починає закипати), знімаєте з вогню і швидко охолоджуєте — швидко вимішуєте. Темперований шоколад буде хрустким і не буде швидко плавитися в руках.
6. Наколюєте кожен кубик, вмокаєте-вивалюєте в шоколаді і кладете на тарілочку.
Охолоджуєте і даєте настоятися цукеркам хоча б добу.
Що містять цукерки:
Багаті клітковиною, поліфенолами і антиоксидантами, мононенасиченими жирами (корисною олеїновою кислотою), значним вмістом магнію, марганцю та вітамінів групи В (особливо, фолатів), гесперидину, урсолової та хлорогенової кислот.
Як діють цукерки:
- Дають швидке відчуття ситості: вже після однієї цукерки, якщо ви не ковтнули її не розжовуючи;
- Корисні для мікрофлори кишечника: вона страшенно любить клітковину, поліфеноли і у відповідь синтезує не менш корисні сполуки КЛЖК (коротколанцюгові жирні кислоти), які захищають кишечник і мозок від запалень;
- Корисні для судин, сприяють нормалізації холестеринового обміну та сповільненню атеросклерозу;
- Вишукані та смачні;
- Емоційні та незабутні, бо не симетричні і, на відміну від фабричних, зроблених роботами, виготовлені людськими руками, тому неідеально рівні. Саме ця неідеальність — це прояв любові у чистому вигляді, яка робить наше життя щасливішим.
Ну, а якщо ж заморочуватися не хочете, є простіший спосіб корисного десерту: тонкий тост намазати горіховою пастою, посипати товченими горіхами і товченим шоколадом і закусити мандаринкою."
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...