Стратегічна авіація для РФ за останні роки стала доволі болісною темою. Намагання підтримати всього півтора десятка Ту-160, які на пару із 68-річним Ту-95 продовжують "тягнути лямку", а також спроба створити ПАК ДА з двигунами з 70-х років, не є приводами для оптимізму навіть у Кремлі, передають Патріоти України з посиланням на Defense Express.
У спробі хоча б якось підтримати цілу компоненту ядерної тріади ще у 2012 році було прийнято рішення провести модернізацію дальнього стратегічного бомбардувальника-ракетоносця Ту-22М3. Але, як завжди у сучасній Росії, вкрай оптимістичний план розбився о реальність.
У 1958 році у СРСР піднявся в небо найновітніший на той час надзвуковий бомбардувальник Ту-22. Він доволі швидко у військах отримав прізвисько: "Шило", або за зовнішній вигляд, або за 460 літрів спиртової рідини - бодяжного "коктейлю", з аналогічною назвою.
А також "Людожер" - але не за бойові можливості, а за рекордну аварійність, яка проявилась одразу після потрапляння Ту-22 до стройових частин.
Включно із введенням крила зі змінною геометрією, заміною двигунів, бортового радіоелектронного оснащення, збільшення членів екіпажу, тощо. Тобто фактичним створенням нового бомбардувальника.
Саме тому у модернізації Ту-22М3М на перше місце поставили інтеграцію нового озброєння. До неї додали оновлення бортового радіоелектронного обладнання, заміну двигунів на НК-32, які використовуються у Ту-160. А також повернення системи дозаправлення у повітрі, яку демонтували за умовами договору 1979 року між СРСР і США про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.
В першу чергу мова йде про інтеграцію нової ракети Х-32 - модернізацію вже загаданої Х-22. Нову версію цієї ядерної протикорабельної ракети почали розробляти перед розпадом СРСР, але прийняли на озброєння лише у 2016 році.
Дальність пуску Х-32 - до 1000 км. Цей параметри у РФ вважають головним та вже встигли увімкнути "пропагандистку машину", яка називає цю ракету, разом із Ту-22М3М - "вбивцею авіаносців". Мовляв, ефективна дальність палубної авіації США обмежена 600-700 км. Тобто можливо "розстріляти" цілу авіаносну ударну групу просто безкарно.
Також повідомлено, що Ту-22М3М буде озброюватись гіперзвуковими ракетами Х-47М2 "Кинжал", яких може нести одразу до чотирьох одиниць. Якщо вірити Кремлю, то швидкість цієї ракти до 12 Махів, бойова частина - 500 кг, а точність +/- 1 метр. Поки ця ракета встановлюється лише на МиГ-31.
У РФ вже навіть провели "моделювання" її використання проти авіаносної ударної групи. Мовляв, навіть без ядерної бойової частини одна ракета виведе авіаносець із ладу - проб’є палубу та може пошкодити ядерні реактори.
Все б нічого, проте у такому моделювання жодного слова про дальність пуску. Бо єдиний оголошений параметр - це дальність дії комплексу. Тобто дальність польоту літака з ракетою "плюс" дальність польоту самої ракети. У випадку використання з Ту-22М3М: 3000 км, а у випадку МиГ-31 - 2000 км.
Не сильно змінюють ситуацію і дозвукові крилаті ракети, які також мають інтегруватися до арсеналу Ту-22М3М. Попри велику дальність пуску, проривати протиракетну оборону вони будуть не завдяки великій швидкості чи "вертикальній атаці", а спираючись на малу висоту польоту та малопомітність. І реально оцінити таку можливість доволі складно.
Попри розробку цілої низки озброєння, в тому числі спеціально під Ту-22М3М, його модернізація буксує вже роками. Як зазвичай оптимістичні плани Кремля передбачали до 2021-2022 року "прогнати" до рівня Ту-22М3М перші 30 літаків.
П’ята спроба хоча б щось зробити з Ту-22М - триває вже вісім років, а будь-якого довготривалого сенсу вона не має. Бо з часів появи Ту-22 змінилось вже три концепції дії стратегічної авіації.
Тепер у часи малопомітної авіації, яка переходить до етапу опціонально-пілотованої, у РФ намагаються зробити Ту-22М3М з ЕПР, орієнтовно, від 20 кв. м. та озброїти його ракетами, які подаються як справжні wunderwaffe.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...