"Таблетки для депутатів, які надто вже фантазують, треба б пошукати усією країною": Аваков відповів народній обраниці на "військову допомогу Азербайджану"

У "Слузі народу" відхрестилися від своєї членкині, заявивши, що особисті думки депутатів не є офіційною позицією фракції.

Народна депутатка з фракції "Слуга народу" Людмила Марченко допустила надання Україною військової допомоги Азербайджану через загострення його конфлікту з Вірменією в Нагірному Карабасі. В ефірі каналу "Україна 24" вона заявила, мовляв, якщо виникне необхідність, то українська держава не стане осторонь, передають Патріоти України.

На такі її слова з критикою відреагували міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, а у фракції запевнили, що думка Марченко не є позицією всієї партії СН.

Так, парламентарка повідомила, що в Україні вже займаються підтримкою Азербайджану не лише в правовому, а й у ресурсному полі. Зокрема наданням гуманітарної допомоги. "Сьогодні розглядається питання складання списку, що саме потрібно. Україна готова сьогодні на різних майданчиках підтримувати Азербайджан. Це і військова підтримка, і гуманітарна всім тим, що потрібно буде в майбутньому", – пояснила Марченко.

Нардепка додала, що такої ж активної позиції дотримуються в Туреччині. А на уточнення від журналіста, чи дійсно вона має на увазі те, що Україна готова надати військову допомогу Азербайджану, відповіла: "Це військова ситуація... Я впевнена, що якщо питання постане настільки гостро, то Україна точно не пройде повз".

Висловлювання "слуги" про нібито готовність України надати військову допомогу Азербайджану у військовому конфлікті в "республіці Нагірний Карабах" викликали певний резонанс. На них з критикою відреагував глава МВС Арсен Аваков. "Україна не надаватиме військову допомогу в азербайджано-вірменському конфлікті жодній зі сторін. А ось медичну допомогу – таблетки для депутатів, які надто вже фантазують, – треба б пошукати усією країною", – написав він у Twitter.

Зі свого боку глава МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що депутати мають право на висловлювання своїх думок, однак в умовах активного збройного протистояння, чисельних жертв та руйнувань, закликав усіх до зважених заяв та коментарів. "Які б не збуджували емоції, вони не мають провокувати протистояння і ворожнечу, а відповідати офіційній позиції Української держави. Якщо коротко, то контролюйте свої емоції і не грайтеся з емоціями інших людей", – написав він у Facebook.

Після реакції з критикою її заяв Людмила Марченко виправдалася за свої слова, підкресливши, що сказане нею неправильно трактували. А в "Слузі народу" запевнили, що особисті думки депутатів не є офіційною позицією фракції і, звісно ж, держави. "Народні обранці можуть висловлювати свої міркування та пропозиції з будь-яких питань. Проте рішення про надання допомоги іншим державам може ухвалювати тільки уряд та президент України", – заявили там.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...