Народна депутатка з фракції "Слуга народу" Людмила Марченко допустила надання Україною військової допомоги Азербайджану через загострення його конфлікту з Вірменією в Нагірному Карабасі. В ефірі каналу "Україна 24" вона заявила, мовляв, якщо виникне необхідність, то українська держава не стане осторонь, передають Патріоти України.
На такі її слова з критикою відреагували міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, а у фракції запевнили, що думка Марченко не є позицією всієї партії СН.
Так, парламентарка повідомила, що в Україні вже займаються підтримкою Азербайджану не лише в правовому, а й у ресурсному полі. Зокрема наданням гуманітарної допомоги. "Сьогодні розглядається питання складання списку, що саме потрібно. Україна готова сьогодні на різних майданчиках підтримувати Азербайджан. Це і військова підтримка, і гуманітарна всім тим, що потрібно буде в майбутньому", – пояснила Марченко.
Нардепка додала, що такої ж активної позиції дотримуються в Туреччині. А на уточнення від журналіста, чи дійсно вона має на увазі те, що Україна готова надати військову допомогу Азербайджану, відповіла: "Це військова ситуація... Я впевнена, що якщо питання постане настільки гостро, то Україна точно не пройде повз".
Висловлювання "слуги" про нібито готовність України надати військову допомогу Азербайджану у військовому конфлікті в "республіці Нагірний Карабах" викликали певний резонанс. На них з критикою відреагував глава МВС Арсен Аваков. "Україна не надаватиме військову допомогу в азербайджано-вірменському конфлікті жодній зі сторін. А ось медичну допомогу – таблетки для депутатів, які надто вже фантазують, – треба б пошукати усією країною", – написав він у Twitter.
Зі свого боку глава МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що депутати мають право на висловлювання своїх думок, однак в умовах активного збройного протистояння, чисельних жертв та руйнувань, закликав усіх до зважених заяв та коментарів. "Які б не збуджували емоції, вони не мають провокувати протистояння і ворожнечу, а відповідати офіційній позиції Української держави. Якщо коротко, то контролюйте свої емоції і не грайтеся з емоціями інших людей", – написав він у Facebook.
Після реакції з критикою її заяв Людмила Марченко виправдалася за свої слова, підкресливши, що сказане нею неправильно трактували. А в "Слузі народу" запевнили, що особисті думки депутатів не є офіційною позицією фракції і, звісно ж, держави. "Народні обранці можуть висловлювати свої міркування та пропозиції з будь-яких питань. Проте рішення про надання допомоги іншим державам може ухвалювати тільки уряд та президент України", – заявили там.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...