Таємниці старого Львова: Ким була дружина короля Лева Даниловича (фото)

За давніми переказами для того, щоб зміцнити міждержавні династичні зв’язки, князь Данило Галицький одружує свого сина Лева з угорською принцесою.

Констанція Угорська була дочкою одного з найвідоміших королів Угорщини Бели IV з династії Арпадів і Марії Ласкаріни нікейської принцеси. Наше ж місто за легендою було подароване Данилом молодятам і назване на честь сина Львовом, - йдеться в матеріалі видання "Фото старого Львова", передають Патріоти України.

В сім’ї, де виросла Констанція, знаходилось ще дев’ятеро дітей, батьки її взяли шлюб, коли їм було всього по 12 років. Майбутня княгиня народилася близько 1237 року як шоста за порядком дитина.

Бела IV – угорський король (1206-1270рр)

Весілля Констанції та Лева були вигідними для обох сторін з метою скріплення союзу Угорського королівства з Галицько-Волинським князівством. Монгольська навала орд Батия на Угорщину, розграбування королівства змусили Белу IV укласти дану угоду, адже основною причиною шлюбу фактично була перемога Данила Романовича у битві під Ярославом і внормування стосунків з Золотою Ордою. Після одруження становище та статус Лева Даниловича значно зросли, через тестя і дружину князь підтримував союзні сосунки з польськими князями. Крім цього, є здогадки, що він отримав землі в Закарпатті навколо Мукачевого як придане.

Констанція Угорська

Констанція згідно усіх тогочасних законів мала прийняти віру чоловіка, однак цього не трапилось і вона залишилась католичкою. Згідно легенди в 1260 році для неї її чоловіком було споруджено костел Івана Хрестителя. На арці храму до другої половини XIXст розміщувалася таблиця з датою 1270, деякі дослідники вважають цю дату роком посвячення. До сьогоднішнього дня костел зазнав безліч перебудувань та реставрацій. На боковій частині костелу знаходиться барельєф в пам’ять княгині.

За давніми хроніками палац Короля Лева стояв на місці сучасної Церкви Пресвятої Євхаристії (колишній монастир домініканців). В палацову каплицю св. Петра і Павла Констанція ходила на молитви. Близько в 1270-му році до Львова прибули наставники з ордену святого Домініка і святого Франциска, які були прислані на Русь для виконання святих обрядів. Княжий палац і православна церква знищилися на той час пожежею, залишилась тільки земля і саме Констанція виступила ініціатором віддати цю землю домініканцям для побудови монастиря.

Констанція згадується в історичних джерелах як глибоко віруюча людина, духовні справи були для княгині найважливіші. Добросердечна, милосердна, абсолютно при цьому без гордині – люди дуже поважали її. Вочевидь численні війни і конфлікти, в яких вона виросла в Угорщині, зокрема татарські набіги на країну, зробили її саме такою. Паломників, що сходилися до домініканців, вона забезпечувала речами, звільняла полонених, займалася благочинністю. Угорські історики зазначають, що Констанція дуже страждала від жорсткого і нестримного характеру Лева Даниловича.

Загалом з князем Левом в Констанції було троє дітей – Юрій Львович, Анастасія та Святослава. Юрія Львовича вона народила, маючи всього 14 років. Також Констанція підтримувала тісний зв’язок з своєю сестрою Кінгою, яка неодноразово бувала у Львові. В одному з костелів м. Стрий Львівської області знаходиться образ Діви Марії в оточенні княгині Кінги та св. Станіслава, що виготовив професор Краківської академії мистецтв Флоріан Станіслав Цинк на поч. XIX ст. Кінга і ще одна сестра Констанції Маргарита зараховані до лику католицьких святих, сестра Іоланда – до блаженних.

Точний рік смерті Констанції невідомий. Існує дуже багато дат і суперечностей з цього приводу. За одними даними, Лев помер раніше аніж вона, і після цього княгиня постриглася в черниці. Дата смерті коливається від 1276 року і до 1301-го. Є, наприклад, згадки, що в 1288 році княгиня переховувалася в Польщі від час наступної татаро-монгольської навали. Також не зовсім відоме місце поховання. За словами польського історика Яна Длугоша Констанція похована у Львові.Зображення Констанції Угорської на храмі Івана Хрестителя

Найчастіше згадується версія поховання саме при храмі Івана Хрестителя. Так розкопками археолога Романа Багрія було виявлено в цьому храмі ще в 1984 році близько 38 різночасових поховань, зокрема, під підлогою церкви знайдено прямокутне заглиблення, що ввважають місцем, де міг бути вміщений саркофаг княгині. Однак ця теорія не є підтвердженою.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Від деяких речей до цих пір очі на лоб лізуть": Жінка розповіла про життя в Канаді

середа, 4 серпень 2021, 12:00

Немає ідеальної країни. Про це у своєму блозі пише Катерина, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "Меня зовут Катя, и всю свою сознательную жизнь я мечтала жить в Канаде. Я осуществила свою мечту: 5 лет назад вместе с мужем мы переехали...

З архіву ПУ. Не вір очам своїм: Зірки, яких ми б не впізнали без макіяжу (фото)

середа, 4 серпень 2021, 10:00

Навіть на прогулянці або в аеропорту їх важко побачити не "при параді". Деякі знаменитості постійно знаходяться в образі. Тим сильніший шок, коли раптом на очі попадаються фото цих зірок без макіяжу. Насправді вони зовсім інші, передають Патріоти Украї...