"Тексту ніхто не бачив": У фракції БПП хочуть змінити мовний закон (відео)

Після більш двох тисяч поправок і більше місяця розгляду, нардеп переконана, що закон про використання в Україні державної мови містить низку недоліків, які не дозволяють йому нормально функціонувати.

Про це заявила в ефірі ObozTV народний депутат від БПП Ірина Суслова. За її словами, в цей закон "буде внесено велику кількість поправок, тому що є величезна кількість непорозумінь", передають Патріоти України.

Депутат навела у приклад норму закону, згідно з якою держава має вводити курси української мови, щоб громадяни могли її вивчати. Жодних відповідних змін до бюджету, жодних розрахунків не було надано. Таким чином, цю норму неможливо реалізувати, і вона мертва. Якщо норма мертва, то як можна реалізувати залучення до відповідальності людини за порушення закону, якщо держава не забезпечила його виконання?" – наголосила Суслова.

За її словами, така ситуація склалася через те, що "депутати, на жаль, голосували наосліп". "Остаточного тексту, за який голосували, ніхто не бачив. Всі пам'ятають історію про два місяці, в які проходило голосування. Але ніхто не побачив текст. Був розісланий законопроект на поштові скриньки депутатів. Але потім ставилися якісь поправки на підтвердження, якісь знімалися. У результаті остаточного тексту на руках ні у кого не було, коли проходило голосування", – пояснила депутат.

При цьому Суслова спрогнозувала, що зареєстровані в парламенті проекти постанов про скасування результатів голосування за закон про мову не будуть підтримані депутатами. "Так, закон зможе підписати голова Верховної Ради і відправити на підпис президенту України. Після цього опублікують офіційну інформацію про те, що закон набув чинності", – додала вона.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. В Україні назвали єдиний спосіб зупинити агресію Росії

четвер, 28 травень 2020, 1:00

Потужна армія є реальним інститутом стримування країни-агресора, яка вибудувала свої війська вздовж нашого кордону. «Ніяка дипломатія не матиме глобального успіху, якщо вона не спирається на фундамент потужних збройних сил, які є реальним інститутом ст...

Хіти тижня. У Москві коронавірусні медсестри обікрали знамениту актрису

четвер, 28 травень 2020, 0:10

Васильєва отримала позитивний тест, який показав, що у неї коронавірус. Але, пробувши в лікарні всього ніч, вона втекла звідти додому. За словами невістки артистки Марії Болонкіної, медпрацівниці спочатку вели себе дивно. Дівчата зайшли в квартиру в уж...