"Пройшло вже 75 років, а ми досі рухаємось до правди про цю страшну війну. Там серед питань, які були задані нам перше - про ціну. Та ціна за війну, тобто десятки мільйонів загиблих, близько 200 млн поранених та покалічених, мільйони біженців, померлих від епідемії, від голоду - для кого і за що люди заплатили її. Хочу зазначити, що за війну заплатили тільки агресори - Радянський Союз та Німеччина. Всі інші народи платили ціну за мир. А чи отримали вони цей довгоочікуваний мир?"- розповів Зісельс.
За його словами, переможці, ці два агресори, і ще Велика Британія та США і частково Франція - будували світ після війни під свої інтереси. "І тоді після війни, коли був культ сили, культ переможців було важко сперечатися з цим правом переможців - ділити світ, як їм заманеться. Але Ялтинська конференція це одна з точок нашої історії і ми розуміємо, чому і як там відбувався переділ післявоєнного світу. Ті країни, яких була більшість, які були в Європі потрапили у дві зони фактично окупації. Одна була - союзники США, Великої Британії, Франції. Друга - Радянської окупації. В Західній Європі і в Євразії. Ніякої негативної конотації я не вставляю, вони просто різні", - сказав Зісельс.
Він зазначив, що ті країни, які перемогли, поділили світ. "Країни, які були пасивними учасниками, які постраждали, опинилися особливо у Східній Європі у ролі окупованих вже Радянським Союзом - країни Прибалтики, це Україна, яка намагалася знайти своє місце в історії і не змогла його знайти через те, що Гітлер і Сталін не звертали ніякої уваги на те, що потрібно українцям. І країни, так званої народної демократії також опинилися у ролі окупованих країн. І для них ця окупація затягнулася ще на 50 років. Тільки 1991 рік можемо вважати справжнім кінцем Другої світової війни", - сказав Зісельс.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...