Як пише відомий білоруський дослідник СРСР і блогер Максим Мирович, "склотара" почала з'являтися в Союзі приблизно з початку 1960-х років. Ціна пляшки становила близько 10% від вартості вина, близько 5% від вартості горілки і половину від вартості пива, передають Патріоти України.
Часто пункти прийому пляшок розташовувалися в одному приміщенні з продуктовими магазинами. Приймальники стежили за тим, щоб пляшки були без сторонніх запахів і етикеток. Навесні можна було часто побачити, як жителі СРСР масово відмивають пляшки просто в калюжах.
"Порожні пляшки в СРСР здавали абсолютно всі верстви населення – за півлітрову пляшку з-під молока в пункті прийому склотари давали 15 копійок, за літрову – 20. П'ятдесят літрових пляшок з-під молока коштували 10 карбованців – червінець при середньорадянській зарплаті у 120-150 рублів і тотальній убогості був цілком непоганими грошима", – пише автор.Були також і ті, хто ходив по району і збирав пляшки. Через це було звичайним явищем, як бездомні або любителі регулярно випити буквально б'ються за порожню тару.
"Ще в деяких місцях можна було отримати за кілька порожніх пляшок не гроші, а одну повну, така схема була популярна за часів дефіциту", – додав блогер.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...