В СРСР довгі роки розкішшю вважався навіть звичайний холодильник. У простій міській квартирі найчастіше продукти прибирали за вікно. Там взимку зберігали їжу, складену в авоськи або ящики. Щоб зайвий раз у холод не відчиняти вікно, ящик вставляли прямо в кватирку. Був і ще один варіант холодильника по-радянськи: в хрущовках ще при будівництві робилася спеціальна ніша-шафа прямо під кухонним вікном, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Холодильники з'явилися тільки в другій половині 1950-х років, і то в обмеженій кількості. Випускали всього по 50 тисяч штук на рік на всю країну. У вільному продажу з'являлися рідко, придбати таку розкіш можна було, головним чином, на підприємствах – по запису.
Перші радянські холодильники були далекі від досконалості. Навіть найменші були дуже важкими, голосно гуділи, деренчали і часом заморожували продукти.
Перші пральні машинки в СРСР були напівавтоматичними. У них потрібно було наливати воду для прання, а потім зливати. Для номенклатурних працівників ще в середині 20-х років стали закуповувати пральки за кордоном – в основному з США.
Основним засобом прибирання квартир був віник. Але в будинках заможних людей можна було зустріти великий і галасливий пилосос "Тайфун", "Циклон" або "Буран". У імпортних пилососів була одна перевага: вони працювали майже безшумно.
В кінці 50-х в СРСР в широкому продажі з'явився прилад, який полегшував життя чоловікам – електробритва. Хоч вона і голосно гарчала, подразнювала шкіру, а деяких взагалі відмовлялася голити.
Домашній телефон гаджетом ніколи не вважали, хоча він був далеко не у всіх. А ось радіотелефон був розкішшю. На початку 60-х років в воронезькому НДІ було створено пристрій для рухомого радіотелефонного зв'язку "Алтай". Він мав радіус дії до 30 км, але важив близько 3 кг.
Для дзвінка було достатньо лише набрати потрібний номер, минаючи розмову з диспетчерами. Список абонентів затверджували в КДБ.
У дивину був і кондиціонер. Довгий час в СРСР він вважався недозволеною розкішшю. Головним приладом, який допомагав рятуватися від спеки був вентилятор.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...