Точка кипіння і незворотніх змін: В Україні за 100 років температура збільшилася на 2 і більше градуси

Загалом десята частина планети подолала погрозливу позначку.

Протягом сторіччя спостережень погоди на значній території планети середня температура повітря збільшилась на 2 градуси Цельсія і більше – поріг у два градуси потепління багато науковців та захисників довкілля називають "червоною лінією", після якої планета не зможе уникнути катастрофічних та незворотних наслідків. Видання Washington Post опублікувало мапу, засновану на даних незалежного некомерційного фонду Berkeley Earth, орієнтованого на аналіз даних про температуру земель для кліматичної науки, передають Патріоти України.

Дані досліджень показують, як температура останніх п'яти років (2014-2018) змінилась відносно спостережень перед початком 20 століття (1880-1899 років).
На мапі видно, що в Україні, окрім Криму та крайніх південних смуг материкової частини , температура за сто років зросла на 2 і більше градусів – найбільше середня температура зросла на Півночі і Заході.

Також зазначається, що двоградусну позначку подолала десята частина планети. Близько 20% Землі потеплішали на 1,5 градуси – цей показник науковці називають напруженим.

Найбільше потеплішало за сторіччя у Арктиці – там температура подекуди зросла на 6 градусів, також високі темпи показали Середня Азія, Європа, Північна Азія.

Протягом останніх п’яти років небезпечну позначку подолали від 8 до 11 відсотків Земної кулі, протягом 10 останніх років – 5-9%, тобто за п’ять років показник збільшився на 40%.

Науковці зазначають, що території, які пройшли "червону лінію" зазнають найбільших змін. Екстремальне потепління "допомагає" розпалювати пожежі на Алясці, зменшувати льодовики в Альпах і топить вічну мерзлоту на північно-західних територіях Канади, змінює морські екосистеми. Дослідники кажуть, що постає питання про зміну поняття "норми" у кліматичних питаннях, адже у найближчі десятиліття Земля, згідно з очікуваннями науковців, не охолоне.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...