27 січня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту — цього дня у 1945 році радянські солдати 1-го українського фронту звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. Лише в цьому таборі загинули більше 1 млн людей, передають Патріоти України з посиланням на НВ.
«Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…», — сказано в резолюції ООН № 60/7, яка й оголосила 27 січня днем пам’яті жертв Голокосту у листопаді 2005 року.
В Україні вперше відзначили день пам’яті жертв Голокосту на державному рівні 27 січня 2012 року.
Усього жертвами Голокосту стали 6 мільйонів європейських євреїв, 1,5 млн з них загинули на території України.
Більшість українських євреїв були вбиті шляхом масових розстрілів. Символом геноциду євреїв в Україні став Бабин Яр, де лише 29−30 вересня 1941 року нацисти розстріляли 33 771 єврея. Загальна кількість загиблих у Бабиному Яру з 1941 по 1943 рік, за різними оцінками, від 70 до 100 тисяч людей.
Крім євреїв, у Бабиному яру знищували комуністів-підпільників, ромів, душевнохворих, заручників, моряків Дніпровської флотилії, в’язнів гестапо та українських націоналістів.
Крім Бабиного яру, місцями масових вбивств євреїв в Україні були:
У таборах і гетто Тернополя, Дрогобича, Борислава, Сколе, Стрия та інших міст Галичини загинули 610 тисяч євреїв.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...