27 січня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту — цього дня у 1945 році радянські солдати 1-го українського фронту звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. Лише в цьому таборі загинули більше 1 млн людей, передають Патріоти України з посиланням на НВ.
«Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…», — сказано в резолюції ООН № 60/7, яка й оголосила 27 січня днем пам’яті жертв Голокосту у листопаді 2005 року.
В Україні вперше відзначили день пам’яті жертв Голокосту на державному рівні 27 січня 2012 року.
Усього жертвами Голокосту стали 6 мільйонів європейських євреїв, 1,5 млн з них загинули на території України.
Більшість українських євреїв були вбиті шляхом масових розстрілів. Символом геноциду євреїв в Україні став Бабин Яр, де лише 29−30 вересня 1941 року нацисти розстріляли 33 771 єврея. Загальна кількість загиблих у Бабиному Яру з 1941 по 1943 рік, за різними оцінками, від 70 до 100 тисяч людей.
Крім євреїв, у Бабиному яру знищували комуністів-підпільників, ромів, душевнохворих, заручників, моряків Дніпровської флотилії, в’язнів гестапо та українських націоналістів.
Крім Бабиного яру, місцями масових вбивств євреїв в Україні були:
У таборах і гетто Тернополя, Дрогобича, Борислава, Сколе, Стрия та інших міст Галичини загинули 610 тисяч євреїв.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...