Трансплантація в Україні: Як одна смерть чотири життя врятувала (фото, відео)

Операції проводили під керівництвом Тодурова.

У Запоріжжі команда хірургів під керівництвом директора Інституту серця Міністерства охорони здоров'я Бориса Тодурова провела унікальні операції з пересадки органів померлого від обширного інсульту чоловіка. Всього лише за добу вдалося врятувати життя чотирьом пацієнтам. Кадри з операційної показали в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" 19 березня, передають Патріоти України.

Переліт

На борту літака, який терміново було відправлено з Києва до Запоріжжя, Тодуров поділився очікуваннями і переживаннями

Під час перельоту з Києва до Запоріжжя.

"За минулий рік 10 разів таке було. Час збору не перевищує 15 хвилин. Сьогодні 25 збиралися. Це важкий пацієнт, у нього було замінено аорту, поміняно клапан. Після такої операції робити пересадку дуже складно. Дай Бог, щоб усе вийшло", – сказав він під час польоту.

"Це велика відповідальність. Це не просто операція. Ти береш відповідальність за людину, яка на тебе надіється", – додав Тодуров.

Прибуття фахівців у Запоріжжя.

Як проходили операції і в чому була небезпека

Лікарі розповіли, що пацієнт у будь-який час міг перейти в критичний стан, завжди є небезпека не встигнути врятувати життя. На все було відведено не більше ніж 3 години – з моменту, коли серце забрали у донора, до пересадки пацієнтові.

Перед операцією з вилучення органів.

У лікарні відповіли, що операція з трансплантації серця, яку курирував особисто Тодуров, стала історичною подією. Вона тривала сім годин

"Мабуть, це була найважча пересадка з усіх 10 останніх", – сказав Тодуров. Водночас він повідомив, що все вдалося провести навіть краще, ніж сподівалися медики.

Команда запорізьких медиків висловила подяку за можливість працювати в одній операційній зі світилами української медицини.

Медики попрощалися з людиною, чиї органи дозволили використовувати.

Чиї життя вдалося врятувати завдяки донору

У підсумку 37-річний Олександр отримав нове серце, 32-річний Олексій і 42-річний Володимир – нові нирки, а 46-річний Владислав – нову печінку.

Контейнер з органами.

Зазначимо, пацієнти перед операцією були повністю впевнені в медиках.

Тодуров у запорізькій лікарні.

Провести швидко операції вдалося завдяки санітарній авіації, про відродження якої оголосили в МВС. Зокрема, пацієнта, якому пересадили серце, оперативно доправили в Інститут серця в Києві для відновлення.

Весь процес – від вильоту з Києва до повернення назад – зайняв трохи більше ніж добу з 21:30 15 березня до 16:42 16 числа.

Пацієнта після пересадки серця доставили на санавіації до Києва.

Санітарна авіація

Заступник міністра внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook анонсував, що вже з квітня вертольоти МВС з бригадами медиків приступлять до постійного чергування в Києві і Львові, а потім система екстреної повітряної авіації покриє всю територію країни. Флот складатиметься з 55 французьких вертольотів Airbus.

"Вертольоти рятуватимуть людей в горах, на морі, транспортуватимуть бригади медиків, донорські органи, терміново евакуюватимуть пацієнтів, яким потрібно негайно надати кваліфіковану допомогу", – пояснив він.

Як в Україні можна стати донором органів

Тодуров розповів, що українці, які досягли повноліття, можуть стати донорами органів після смерті, написавши прижиттєву заяву.

"Новий закон, який набув чинності з 1 січня, передбачає прижиттєву згоду (на донорство органів після смерті). Людина, яка досягла повноліття, може написати заяву і їй поставлять позначку або в паспорті, або в правах, про те, що вона за життя дала згоду на вилучення своїх органів", – пояснив лікар.

Також Тодуров зазначив, що щорічно в Україні пересадки серця, печінки, нирок та інших органів потребують близько 5 тисяч осіб.

Зі свого боку Геращенко закликав українців написати добровільні прижиттєві згоди на те, щоб стати донорами органів. Заступник глави МВС підкреслив, що сам уже зробив це.

"Я як і обіцяв у своєму виступі з трибуни Верховної Ради під час ухвалення закону про трансплантацію донорських органів, написав заяву про прижиттєву згоду на те, що, у разі якщо у мене буде діагностовано смерть мозку, мої органи могли врятувати життя інших українців. Вона стала першою, яку було внесено в реєстр прижиттєвих згод донорів", – написав він.

Геращенко додав, що такі заяви можна знайти і заповнити на сайті МОЗ, а найближчим часом ця функція буде додано в "Дію".


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...