Батьківська субота перед Трійцею 2020 зветься Вселенська батьківська субота. У цей день поминають усіх православних християн – а не тільки рідню і знайомих, передають Патріоти України.
Її ще називають Троїцька батьківська субота 2020 на честь самого свята. В цей день відбувається поминання всіх вірних померлих, тому що саме свято Трійця – Зішестя Святого Духа – знаменує собою спасіння всіх людей, у тому числі і тих, хто вже відійшов в інший світ. Адже у Бога, як кажуть священики, всі живі.
Трійця – свято з незакріпленою, плаваючою, датою. А, відтак, і дата Троїцької батьківської суботи в 2020 році буде відрізнятися від дат попередніх років. У цьому році це 6 червня.
♦ Помолитися. Вдома, у церкві чи на кладовищі. Головне – щиро.
♦ Відвідати могили рідних. Троїцька субота не забороняє прибирання на могилці, але бажано зробити це напередодні. І під час візиту потрібно не забути помолитися за душу покійного, закликають священнослужителі.
♦ Роздати милостиню. Це необов'язково – але такі добрі справи, зроблені на честь покійних, гаряче вітаються в православ'ї.
♦ Влаштувати поминальну трапезу. Тільки ні в якому разі не на цвинтарі. Поминальний обід готується вдома, куди і запрошують рідних. Їжа подається ситна, але проста, алкоголю – мінімум. Можна приготувати улюблені страви покійного родича.
♦ Зробити щось з того, що за життя не встиг небіжчик. Це скоріше світський звичай, ніж церковний. Але це хороший спосіб вшанувати пам'ять людини.
У храм несуть:
► Поминати самогубців та тих, хто не хрещений у православній вірі. Щоб вшанувати їх пам'ять – можна подати милостиню і нагодувати птахів.
► Хреститися на пам'ятники, фото і монументи.
► Влаштовувати банкет, пити алкоголь на кладовищі.
► Залишати на могилах їжу, особливо алкоголь.
► Поминати покійних злими словами, говорити про їхні недоліки та гріхи. Християнська віра велить прощати.
► Лаятися і сваритися.
Якщо ці дії не замінюють собою молитву і відвідування храму – то церква не має нічого проти цих простих побутових дій.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...