"Тривала імміграція, як і раніше, знижує потенційно високий рівень безробіття в Україні", - експерт

25 грудня у Facebook міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив про зниження безробіття в Україні.

Олег Устенко

Тривала імміграція українців знижує потенційно високий рівень безробіття в Україні, сказав економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, позаштатний радник президента з макроекономічної політики Олег Устенко, передають Патріоти України з посиланням на видання "Гордон".

"Колишня адміністрація, очевидно, зіткнулася з різким зниженням економічної активності. У 2014 і 2015 роках відбувалося стиснення економіки кумулятивно практично на 17%. Це неймовірно багато. І таке стиснення економіки мало продукувати різкий сплеск безробіття. Що, у принципі, і сталося. До кінця 2015-го – початку 2016 року безробіття мало сягти 13–14% за методологією Міжнародної організації праці. Це катастрофа для країн зі слабкою економікою, до яких належить і Україна. Це в Європі деякі країни дозволяють собі рівень безробіття до 20%. Наприклад, у деяких містах Греції під час кризи рівень безробіття сягав 70%. У них були сильні соціальні програми, роздутий держбюджет і високий дефіцит – у підсумку це призвело до серйозних проблем. Ми такий рівень безробіття не можемо собі дозволити", – підкреслив Устенко.

Він зазначив, що українська держава доволі слабко підтримує безробітних громадян. "Безробіття, насамперед, небезпечне зростанням соціального напруження. Коли люди не знають, чим себе зайняти. У розвинених країнах їх підтримує держава. У нашому випадку безробітних підтримують не дуже добре. Зростання соціальної напруги, зі свого боку, веде до соціальних бунтів і подальших політичних ризиків. Наприклад, до зміни політичної системи. На той момент колишня влада виграла завдяки відкриттю імміграційних шлюзів. Якби цього не сталося, ми б не впоралися зі зростанням рівня безробіття. На це не було грошей у бюджеті, могли бути серйозні політичні наслідки. І напруженість зняла якраз та підприємницька жилка, яка змусила українців тоді виїжджати із країни", – сказав економіст.

За його словами, нинішній рівень безробіття в Україні 7,3% є логічним. "Тривала імміграція, як і раніше, знижує потенційно високий рівень безробіття. І як наслідок – соціальну напругу. Коли президент говорить про необхідність повертати українців на батьківщину, він не боїться соціальних сплесків. У своїй логіці він розраховує на те, що ситуація розвиватиметься за оптимістичним сценарієм. Безробіття на рівні 7,3% – це цілком логічна величина. У будь-якому разі, криза минула. Вона була б і за 10%, і більше. Так було у 2014 році. Але зростання економіки потребує більше людського ресурсу. Тому скорочується безробіття. Така криза, пов'язана зі сплеском безробіття, найближчим часом малоймовірна", – резюмував Устенко.

25 грудня у Facebook міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив про зниження безробіття в Україні. "Кількість безробітного населення як у віці 15–70 років, так і у працездатному віці, зменшилася і сформувалася майже на однаковому рівні (1 млн 329 тис. осіб і 1 млн 328 тис. відповідно). Рівень безробіття населення у віці 15–70 років зменшився до 7,3% (порівняно з 8,0% у III кварталі 2018 року), у працездатному віці – до 7,6%", – зазначив міністр.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...