"Це як ручки й олівці": Збиткове харківське КП придбало iPhone за 25 тисяч

Чиновники пояснюють придбання коштовного гаджету необхідністю для роботи бухгалтера.

У Харкові КП "Міськелектротранссервіс", яке займається обслуговуванням наземного електротранспорту, придбало телефон однієї з останніх моделей від Apple – iPhone 11 256 Purple Dual Sim за понад 25 тисяч гривень. Закупівлю гаджета провели через тендер на Prozorro, повідомили представники ГО "Харківський антикорупційний центр" у Facebook, передають Патріоти України.

За їхніми словами, комунальне підприємство є збитковим, зокрема, у першому півріччі 2020 року мало в "мінусі" 64,3 млн грн.

Водночас директор КП Владислав Васенко запевнив, що iPhone за ціною 25 860 грн вирішили купити для бухгалтера, а саме таку модель нібито вибрали тому, що інші зі схожими параметрами коштують не набагато дешевше. "Знаєте, якось для головного бухгалтера, який постійно працює з банками, документами, онлайн, пересилає таблиці, це саме те, що потрібно. І підприємство з обігом, де тільки фонд заробітної плати приблизно 13 млн грн на місяць, напевно, може собі один раз купити якісний телефон головному бухгалтеру", – сказав він.

Чиновник аргументував закупівлю iPhone тим, що в сьогоднішньому житті – "це як ручки й олівці". Крім того, за його словами, підприємство купує і значно дорожчу техніку. "Думаєте, комунальне підприємство – це що? Дикі люди з лопатами й в тілогрійках? Це люди, які проєктують і будують системи, які живуть у сучасному світі. Ми ж купуємо не тому, що це остання модель, а тому що є ті параметри, які потрібні. Подивіться, які комп'ютери ми купуємо до центру управління світлофорним рухом. Ви очманієте! Вони коштують понад 100 тисяч гривень. І це тільки системний блок", – пояснив Васенко.

Щодо збитковості підприємства, як зазначали харківські антикорупціонери, директор КП заявив, що прибутковим воно і не може бути. За його словами, в КП немає дохідної частини як такої, а лише витрати. "Ми утримуємо трамвайні шляхи, тому якщо у мене з'явиться прибуток, значить, у мене помилився головний бухгалтер", – підсумував він.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...