"Це як ручки й олівці": Збиткове харківське КП придбало iPhone за 25 тисяч

Чиновники пояснюють придбання коштовного гаджету необхідністю для роботи бухгалтера.

У Харкові КП "Міськелектротранссервіс", яке займається обслуговуванням наземного електротранспорту, придбало телефон однієї з останніх моделей від Apple – iPhone 11 256 Purple Dual Sim за понад 25 тисяч гривень. Закупівлю гаджета провели через тендер на Prozorro, повідомили представники ГО "Харківський антикорупційний центр" у Facebook, передають Патріоти України.

За їхніми словами, комунальне підприємство є збитковим, зокрема, у першому півріччі 2020 року мало в "мінусі" 64,3 млн грн.

Водночас директор КП Владислав Васенко запевнив, що iPhone за ціною 25 860 грн вирішили купити для бухгалтера, а саме таку модель нібито вибрали тому, що інші зі схожими параметрами коштують не набагато дешевше. "Знаєте, якось для головного бухгалтера, який постійно працює з банками, документами, онлайн, пересилає таблиці, це саме те, що потрібно. І підприємство з обігом, де тільки фонд заробітної плати приблизно 13 млн грн на місяць, напевно, може собі один раз купити якісний телефон головному бухгалтеру", – сказав він.

Чиновник аргументував закупівлю iPhone тим, що в сьогоднішньому житті – "це як ручки й олівці". Крім того, за його словами, підприємство купує і значно дорожчу техніку. "Думаєте, комунальне підприємство – це що? Дикі люди з лопатами й в тілогрійках? Це люди, які проєктують і будують системи, які живуть у сучасному світі. Ми ж купуємо не тому, що це остання модель, а тому що є ті параметри, які потрібні. Подивіться, які комп'ютери ми купуємо до центру управління світлофорним рухом. Ви очманієте! Вони коштують понад 100 тисяч гривень. І це тільки системний блок", – пояснив Васенко.

Щодо збитковості підприємства, як зазначали харківські антикорупціонери, директор КП заявив, що прибутковим воно і не може бути. За його словами, в КП немає дохідної частини як такої, а лише витрати. "Ми утримуємо трамвайні шляхи, тому якщо у мене з'явиться прибуток, значить, у мене помилився головний бухгалтер", – підсумував він.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Роботи" на 5 хвилин: Колишній злодій розповів, як вберегти квартиру від крадіжки (відео)

субота, 4 грудень 2021, 23:05

Домушники займаються своєю діяльністю, перш за все, через низьку ефективність поліції. А розкриті правоохоронцями крадіжки – рідкість. Зазначається, що домушники займаються своєю діяльністю, перш за все, через низьку ефективність поліції. А розкриті пр...

З архіву ПУ. Знижує тиск і відновлює артерії: Науковці назвали корисний для здоров’я алкоголь

субота, 4 грудень 2021, 16:00

Дослідники провели контрольоване дослідження на 38 добровольцях чоловічої статі у віці 55-80 років, які помірно вживали алкоголь. Нещодавнє дослідження Університету Барселони показало, що помірне споживання "Хересу" покращує стан здоров’я: знижує артер...