Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган відкрив сесію турецького парламенту в четвер промовою, адресованою Єрусалиму і палестинському народу, в якій він заявив: «Єрусалим — це наше місто». Про це повідомляє видання The Jerusalem Post, передають Патріоти України.
«У цьому місті, яке нам довелося покинути в сльозах під час Першої світової війни, досі можна зустріти сліди османського опору. Отже, Єрусалим — це наше місто, місто від нас», — сказав Ердоган, посилаючись на правління Османської імперії над Єрусалимом, яке тривало чотири століття (1517−1917).
Ердоган згадав, що стіни Єрусалиму, а також Купол Скелі в Старому місті Єрусалиму були реконструйовані і відновлені Сулейманом Пишним, який правив імперією Османа з 1520 року до своєї смерті в 1566 році.
«Проблема Єрусалиму — не звичайна геополітична проблема для нас. Перш за все, нинішній зовнішній вигляд Старого міста, який є серцем Єрусалиму, був побудований Сулейманом Пишним, з його стінами, базаром і багатьма будинками. Наші предки століттями виявляли повагу і високо цінили це місто «.
Потім Ердоган звернувся до палестинського питання, заявивши, що «ми вважаємо честю від імені нашої країни і нації відстовати права пригнобленого палестинського народу на всіх платформах, з якими ми жили століттями».
«З таким розумінням ми будемо до кінця слідувати як справі палестинців, яка є кривавою раною світової свідомості, так і справі Єрусалиму», — завершив він.
President @RTErdogan: “We consider it an honour on behalf of our country and nation to express the rights of the oppressed Palestinian people on every platform, with whom we have lived for centuries.” pic.twitter.com/yCcfrrc5RY
— Turkish Presidency (@trpresidency) October 1, 2020
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...