"Це виведення Росії у статус миротворця", - Безсмертний про нові домовленості у Мінську

Дипломат зазначає, що Консультативна рада буде дорадчою, але "це все слова", адже ТКГ загалом діє за дорадчим принципом.

Роман Безсмертний

Колишній представник України у Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний вважає, що створення консультативної ради за участі представників ОРДЛО призведе до модерації перемовин Москвою, передають Патріоти України з посиланням на УП.

"Є дві сторони питання – політична і правова.

У політичному сенсі це рішення означає руйнування клубу "друзів України" в світі. Навіть найбільший прихильник України, сидячи на кріслі, витре чоло і скаже: "Слава Богу!". Це означає, що Київ відмовляється від підтримки.

У правовому – по суті це є визнанням сторонами конфлікту представників ОРДЛО та України. І виведення Росії за рамки конфлікту, переведення її у статус спостерігача, а й можливо навіть миротворця…

Роль модератора і буде відігравати оця консультативна рада. Будь-яка бухгалтерія, яка створюється не за протоколами ООН, а за регламентом цієї ради, буде нав’язана з Москви.

Ми намагалися уникнути цього всі останні роки. Якщо подивитися, хто входить до складу цієї консультативної ради, стає очевидним, чия позиція там буде домінувати…

Інформаційно Росія це подасть як визнання Зеленським та Україною того, що відбувається на Донбасі, громадянською війною.

Росія виведе себе з позиції учасника конфлікту, сама себе зробить миротворцем. Технічно це буде зроблено руками Єрмака з політичного благословення Зеленського.

При цьому всю зброю, боєприпаси, спецпідрозділи, які вони перекидували, так і будуть перекидувати. Але тепер будуть звинувачувати Київ у всьому, що там відбувається…

Це відставка для Зеленського. Він сам вже розуміє, що миру досягти так не вдасться, а політична катастрофа може відбутися".

За умов, що склалися, на думку експредставника в Мінську, Україні потрібно долучити до перемовин сильну людину, яка зможе "контраргументувати" позицію інших сторін.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Он всего лишь мокрица…": Екс-ватажок терористів "ДНР" жорстко розкритикував Путіна через обмін полоненими

понеділок, 21 вересень 2020, 15:00

Гіркін обурився списком звільнених за обміном посібників Кремля... Ексватажок терористів "ДНР" Ігор Гіркін-Стрєлков на своїй сторінці в соцмережі піддав жорсткій критиці умови обміну полоненими між Росією і Україною, передають Патріоти України 7 вересн...

Найбільше відкриття такого роду в історії: В Єгипті знайшли 27 саркофагів віком понад 2 500 років (фото)

понеділок, 21 вересень 2020, 13:59

Всі труни повністю запечатані і не відкривалися з тих пір, як були поховані. У Єгипті, в стародавньому некрополі біля селища Саккара, виявили вже 27 стародавніх трун віком понад 2500 років. Експерти називають це відкриття археологів одним з найбільших ...