Церковні війни: Чи покарають Філарета за розкол, - історик

Дії почесного патріарха ПЦУ Філарета стануть предметом обговорення на найближчому Синоді Православної церкви України.

Почесний патріарх Філарет, митрополит Епіфаній

"Думаю, буде прийнято якесь рішення", – спрогнозував доктор історичних науку, історик церкви Арсен Зінченко, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

За його оцінками, можливі два варіанти рішення Синоду.

Перший такий: "Відправити Філарета на спокій за дії, що несумісні з церковної етикою, зі Статутом церкви, за нехтування величезним надбанням українського народу – Томосом, про який він зневажливо відгукувався".

Другий варіант – м'якший: "Просто засудити його дії, вказати на їх неприйнятність, без будь-яких рішень. Це свого роду сімейний підхід", – зауважив історик.

Що стосується реакції Вселенського патріархату, то Зінченко переконаний: Константинополь не буде реагувати на "собор" 20 червня, оскільки "вже висловився щодо Філарета".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. НП в Очакові: На зустрічі кораблів постраждала журналістка (фото)

субота, 23 листопад 2019, 3:00

Дівчину медики забрали з місця події і госпіталізували. У неї діагностовано відкритий перелом ноги. Пізніше стало відомо, що Анжелу Слободян медики забрали з місця події і госпіталізували. У неї діагностовано відкритий перелом ноги.

Хіти тижня. "Руський мір" відкрив обличчя: Які країни голосували проти резолюції по Криму

субота, 23 листопад 2019, 2:00

Росія намагалася перешкодити ухваленню Генеральною асамблеєю ООН резолюції щодо мілітаризації Криму і ці спроби були "безпрецедентними". Представництво України в ООН опублікувало список країн, які голосували проти резолюції по окупованому Криму, підгот...