Церковні війни: Чи покарають Філарета за розкол, - історик

Дії почесного патріарха ПЦУ Філарета стануть предметом обговорення на найближчому Синоді Православної церкви України.

Почесний патріарх Філарет, митрополит Епіфаній

"Думаю, буде прийнято якесь рішення", – спрогнозував доктор історичних науку, історик церкви Арсен Зінченко, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

За його оцінками, можливі два варіанти рішення Синоду.

Перший такий: "Відправити Філарета на спокій за дії, що несумісні з церковної етикою, зі Статутом церкви, за нехтування величезним надбанням українського народу – Томосом, про який він зневажливо відгукувався".

Другий варіант – м'якший: "Просто засудити його дії, вказати на їх неприйнятність, без будь-яких рішень. Це свого роду сімейний підхід", – зауважив історик.

Що стосується реакції Вселенського патріархату, то Зінченко переконаний: Константинополь не буде реагувати на "собор" 20 червня, оскільки "вже висловився щодо Філарета".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Зовсім не кумовство - ні разу...": Колишній партнер Зеленського по "Кварталу 95" став першим помічником президента України

п’ятниця, 10 липень 2020, 15:00

Президент України Володимир Зеленський призначив Сергія Шефіра, з яким вони разом були співзасновниками Кварталу 95, першим помічником президента. Відповідний указ опублікований на сайті президента України 21 травня 2019 року, передають Патріоти Україн...

З архіву ПУ. "Бісквіт-КБ": Пристрій, який змінює хід війни, придумали в Україні (фото)

п’ятниця, 10 липень 2020, 14:00

За словами його творців радіолокаційні станції не виготовляє жодна пострадянська країна. Підприємство "Укрспецтехника" навесні 2019 року прдставило контрбатарейний радар "Бісквіт-КБ". Пристрій мобільний, виконаний на базі цифрової активної антенної реш...