Церковні війни: За що Філарет подав до суду на архієпископа ПЦУ Євстратія Зорю

Патріарх Філарет позивається до архієпископа Євстратія про "захист честі і гідності".

Філарет подав позов до суду на архієпископа ПЦУ Євстратія Зорю, через висловлювання про "хворобу патріарха, яка зробила його союзником Москви у боротьбі проти Томосу". Зоря повідомив про те, що патріарх Філарет подав проти нього позов ще 21 серпня, передають Патріоти України.

"Мені з канцелярії Митрополії передали, що надійшов лист з Шевченківського суду. Патріарх Філарет (Денисенко М. А.) позивається до архієпископа Євстратія (Зорі І. В.) про "захист честі і гідності", – писав священослужитель.

Згодом архієпископ додав, що Філарет через суд вимагає визнати недостовірною інформацію з його допису в Фейсбук: "Хвороба зробила його фактичним союзником Москви у боротьбі проти Томосу".

Зоря відзначив, що його допис був реакцією на інтерв'ю патріарха кремлівському пропагандистському каналу "Россия 24", адже "здорова українська людина не дає інтерв'ю" поплічникам окупантів.

Сам Філарет тоді пояснив, що нібито не знав, що це викличе таке обурення в українців, і що він розмовляє з усіма, хто до нього звертається.

Архієпископ зауважив, що за словами самого патріарха, він усвідомлював, що "спілкується з телеканалом країни-агресора, з рупором кремлівської пропаганди", але не думав, що це матиме такі наслідки.

"Не думав" – при тому, що аудиторія, до якої він апелює, це патріотична українська аудиторія, що аргументи, якими він апелює до неї, покликані створити враження, що його позиція – "більш незалежницька і проукраїнська", ніж в інших. Отже, давати інтерв'ю кремлівським пропагандистам – це цілком очевидно шкодити власній позиції. На жаль для почесного патріарха це виявилося не очевидним. Чому? Я свою думку висловив", – підсумував Зоря.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Будьте здорові! Названо продукти, які знімають головний біль

вівторок, 29 вересень 2020, 8:50

Боротися з головним болем можна безпечно для організму. Вчені акцентують увагу, що навіть при двовідсотковій нестачі рідини організм починає реагувати — спочатку проблемами з концентрацією, а потім болем (при зневодненні клітини мозку погано забезпечую...

Народились в сорочці: Історії людей, які вижили після страшних авіакатастроф (відео)

вівторок, 29 вересень 2020, 8:24

Таких випадків у світовій історії авіації значно більше, ніж можна було уявити. Історії людей, які дивом вціліли після страшних аварій у повітрі, змогли їх пережити та повернутись до звичного життя, - передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Так...