Церковний скандал: "За домовленістю я мав керувати ПЦУ на території України. Але ця домовленість не виконується. Через це й відбулося розділення", - Філарет (відео)

Розділення відбулося між Філаретом і предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм, сказав патріарх.

Патріарх Філарет мав керувати Православною церквою України на території України. Такою була домовленість з архієреями, заявив почесний патріарх ПЦУ, раніше - патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет в інтерв'ю журналу "Країна", передають Патріоти України.

"Домовленість була така: що я відмовляюсь від висування своєї кандидатури на предстоятеля для отримання томоса, але залишаюсь патріархом для України, - сказав Філарет. - А обраний предстоятель буде представляти українську церкву зовні – перед вселенським патріархом та іншими патріархами. Зараз ця домовленість уже не виконується. Через це й відбулося розділення. Це є перешкодою для об'єднаня всього православ'я. Але ми це подолаємо. Кінцева мета – єдина українська православна церква. І вона буде. Нам треба йти до виконання цієї домовленості, щоб церква була єдиною. Тоді піде зростання."

Розділення відбулося між Філаретом і предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм, сказав патріарх. На запитання, яким чином подолати "розділення", він не відповів.

"Частина ієрархів зрадили, - сказав він. - Але треба поправити це. Нам треба працювати не на те, щоб нас визнали інші православні церкви. Це важливо, але це - другорядне питання. Головне – утворення єдиної сильної українською православної церкви. Ось на це треба зосередити всі сили. Щоб об'єднатись, треба мати міцне ядро, навколо якого і буде обростати все тіло. Так само, як ми були маленькими, а виросли в таку велику церкву. Чому вселенський патріарх визнав нас? Бо ми стали великою, найвпливовішою церквою в Україні. Так і зараз. Треба знову починати спочатку. Створювати міцну єдину українську церкву."


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...