Цінності, яким більше 4 тис. років, виявили на Луганщині (фото)

11-класники місцевої школи протягом двох тижнів щіточками, ножами акуратно розкопували поховання.

Археологічна експедиція Східноукраїнського національного університету імені Даля підвела підсумки тритижневої роботи в Нижній Дуванці Сватівського району на Луганщині. П'ятеро студентів разом з викладачем і місцевими школярами проводили розкопки одного з курганів, передають Патріоти України з посиланням на ДонПрес.
У кургані археологи знайшли 9 поховань. Були знайдені цінності, яким понад 4 тис. років.
«Центральне поховання - дитяче. На момент смерті дівчинці було близько 10 років», - розповів керівник експедиції, професор Юрій Бровендер.
11-класники місцевої школи протягом двох тижнів щіточками, ножами акуратно розкопували поховання. Під час розкопок для дітей проводили і уроки історії.
Також були знайдені 8 ємностей із орнаментами. Їх разом з гранітним сокирою передадуть в університетський музей археології, який планують відкрити до 100-річчя вузу. Майбутні експонати ще потрібно відреставрувати, відмити від патини, щоб привести в «музейний» вид.
У розкопках брали участь члени шкільного археологічного гуртка і дорослі жителі села. З екскурсіями приїжджали цінителі історії з сусіднього Троїцького району.
Наступного року археологи з Сєвєродонецька планують знову приїхати з експедицією в Сватівський район, щоб вивчити 50-метровий курган біля Хомівка.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Залізна завіса": Білорусь закрила всі кордони, крім російського, через ... коронавірус, - ЗМІ

четвер, 29 жовтень 2020, 19:36

На даний момент відомо, що люди не можуть в'їхати до Білорусі з боку України, Польщі, Латвії і Литви. "На данный момент известно, что люди не могут въехать в Беларусь со стороны Украниы, Польши, Латвии и Литвы. "К сожалению, действительно граница сейча...

Хіти тижня. Господині на замітку: Найпростіший і перевірений рецепт котлети по-київськи

четвер, 29 жовтень 2020, 19:30

Набагато швидше і легше, без проблем. Найпростіший і перевірений рецепт котлети по-київськи готується на одному диханні. А головне, не треба відбивати, закручувати, переживати, що начинка витече, передають Патріоти України з посиланням на Дніпровську п...