Цифри значно перевищують оголошувані раніше в офіційних доповідях: Розсекречено дані про ядерні випробування в Тихому океані

Дослідники вивчили близько 2 тисяч розсекречених документів, знайшли свідків подій і провели нові розрахунки.

Під час ядерних випробувань, які в 1966-1974 роках проводила Франція на атолах в Тихому океані, від радіоактивного забруднення постраждало понад 100 тисяч осіб - ця кількість значно перевищує цифри в офіційних доповідях. Про результати спільного дослідження французького видання Disclose, експертів з американського Прінстонського університету і британської фірми Interprt повідомляє ВВС, передають Патріоти України.

Дослідники вивчили близько 2 тисяч розсекречених документів, знайшли свідків подій і провели нові розрахунки. За їхніми даними, радіоактивні опади могли торкнутися близько 110 тисяч осіб - всього тодішнього населення Таїті і сусідніх Підвітряних островів, в тому числі всіх 80 тисяч жителів столиці острова Таїті, Папеете.

Про це свідчить реконструкція руху радіоактивних хмар і випадання опадів після трьох ядерних вибухів в атмосфері над атолом Муруроа - в 1966, 1971 і 1974 роках (кодові назви "Альдебаран", "Енцелад" і "Кентавр"). Зокрема, під час випробування "Кентавра" ядерний грибок піднявся не на розрахункові дев'ять кілометрів, а всього на 5200 метрів, при чому хмара рушила не на північ, як передбачалося, а на захід - на острів Таїті.

Автори дослідження вважають, що тільки після цього всі 110 тисяч жителів Таїті і Підвітряних островів могли отримати дозу радіації в один мілізіверт і більше. У документі міністерства охорони здоров'я Полінезії йдеться, що дозу в п'ять мілізівертів і більше отримали близько 11 тисяч осіб.

У 2010 році влада Франції створили комісію з компенсацій жертвам ядерних випробувань, яку виплачують тим, хто отримав дозу радіації вище граничної (один мілізіверт) і захворів однією з тих форм раку, які викликає саме радіація. Такі компенсації отримали лише 454 людини, з яких тільки 63 місцевих жителя.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...