Відповідаючи на запитання, чому на час карантину не закрили церкви всіх конфесій, Ляшко сказав: "Наскільки я розумію, були досягнуті домовленості між президентом і представниками різних конфесій. Також була зустріч голів обласних адміністрацій, представників Міністерства внутрішніх справ з головами церков. Усі розуміють складність ситуації і всі говорять, що почнуть проводити служби онлайн. Навіть знайшли механізми, як посвятити паску в невеликих селах – поставити біля хати, а священник пройде і посвятить".
Він підкреслив, що церкви взяли на себе відповідальність не допускати великої кількості людей. "І тут головне – свідомість громадян. Щоб вони не проривалися в храм, бо виганяти, мабуть, святий отець не буде", – зазначив Ляшко.
Він висловив думку, що потрібно закрити всі місця масового скупчення людей. "У той же час це як із ринками – ми даємо дозвіл функціонувати тому чи іншому об’єкту, але при дотриманні ним певних умов. Усе залежить від нас, українців, як і від суб’єктів господарювання, як і від тих людей, які будуть правити в храмі. Я особисто в позаминулу неділю проїжджав повз і бачив, як під час служби люди стояли на вулиці біля церкви в шахматному порядку на відстані двох метрів один від одного", – сказав Ляшко.
При цьому він закликав відсвяткувати Великдень удома. "Нічого страшного, один раз можна, зате запам’ятаємо потім на все життя і будемо вдячні, що це допомогло зупинити епідемію", – додав головний санлікар.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...