У Болгарії археологи знайшли давньоримський "військовий квиток" (фотофакт)

Розкопки велися на місці давньоримського міста Деултум поруч з селом Дебелт в Бургаській області. За словами археологів, знайдений фрагмент став першим подібним відкриттям за 40 років розкопок.

Колонія Флавія Паціс Деультенсіум, на території якої знайшли фрагмент диплома, була побудована під час правління імператора Веспасіана в 69-79 роках н. е. Знахідка серпня 2019 року є частиною диплома - бронзової таблиці, що видавалася відслужившим свій 25-річний термін солдатам-перегрінам (негромадянам Риму), які винагороджувалися повними римськими цивільними правами, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Фрагмент диплома оглянув графолог Нікола Шаранков з Софійського університету, який встановив, що в ньому міститься витяг з указу римського імператора Адріана, виданого 17 липня 122 року. Документом правитель розпустив службовців солдат з допоміжних підрозділів в римській провінції Нижня Дакія.

Аналіз показує, що через півстоліття після заснування міста римські імператори продовжували поселяти в Деултуме ветеранів. В даний час команда археологів шукає, де знаходився форум колонії. Імовірно, він розташований на південь від курорту.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Попри санкції: Путін возив на зустріч із Зеленським "тіньового переговорника"

четвер, 12 грудень 2019, 5:00

Президент Росії Володимир Путін взяв із собою на "нормандський саміт" у Париж 9 грудня свого помічника і куратора щодо Донбасу Владислава Суркова у ролі так званого тіньового переговорника. "Сьогодні зоряний час Суркова – всі його конкуренти поза поряд...

Хіти тижня. Для скреп співає безкоштовно: РосЗМІ дізнались, на чому заробляє легендарна українська співачка

четвер, 12 грудень 2019, 3:00

Софія Ротару недавно втратила готель в Криму, який працював навіть в умовах окупації, та на концерт в Росію поїхала безкоштовно. Російські ЗМІ почали рахувати доходи Ротару, яка при втраті одного з пунктів доходу все одно співає безкоштовно. Виявляєтьс...