У Болгарії археологи знайшли давньоримський "військовий квиток" (фотофакт)

Розкопки велися на місці давньоримського міста Деултум поруч з селом Дебелт в Бургаській області. За словами археологів, знайдений фрагмент став першим подібним відкриттям за 40 років розкопок.

Колонія Флавія Паціс Деультенсіум, на території якої знайшли фрагмент диплома, була побудована під час правління імператора Веспасіана в 69-79 роках н. е. Знахідка серпня 2019 року є частиною диплома - бронзової таблиці, що видавалася відслужившим свій 25-річний термін солдатам-перегрінам (негромадянам Риму), які винагороджувалися повними римськими цивільними правами, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Фрагмент диплома оглянув графолог Нікола Шаранков з Софійського університету, який встановив, що в ньому міститься витяг з указу римського імператора Адріана, виданого 17 липня 122 року. Документом правитель розпустив службовців солдат з допоміжних підрозділів в римській провінції Нижня Дакія.

Аналіз показує, що через півстоліття після заснування міста римські імператори продовжували поселяти в Деултуме ветеранів. В даний час команда археологів шукає, де знаходився форум колонії. Імовірно, він розташований на південь від курорту.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

На Харківщині грабіжник забрав з дому бізнесмена майже 8 млн грн

середа, 5 серпень 2020, 21:36

У будинку в цей час перебувала няня з двомісячною дитиною. Чоловік проти в приватний будинок директора ресторану "Авокадо", який розташований в Харкові.Він, погрожуючи домробітниці ножем, дістався до сейфу. З нього зловмисник забрав 5 мільйонів гривень...

"П'яте колесо до воза?": У Єрмака заявили, що робота Фокіна в ТКГ ще під питанням

середа, 5 серпень 2020, 21:12

87-річний експрем'єр заявив, що бачить себе заступником нового голови української делегації Леоніда Кравчука, але ця посада в ТКГ зайнята. До кінця тижня колишній прем'єр-міністр України Вітольд Фокін повинен визначитися зі своєю можливою участю в робо...