У Харкові започаткували День патріота (фото)

На головній площі міста започаткували святкування Дня патріота концертом "Так працює пам‘ять".

У суботу, 22 лютого, харків’яни згадували події, що сталися на харківському Євромайдані у 2014 році, передають Патріоти України з посиланням на Depo.Харків.

Тоді мешканці міста вийшли на вулиці міста та не дали сепаратистам проголосувати за відокремлення Півдня та Сходу. А в наступному році на честь тих подій пройшла хода, під час якої стався теракт. Від рук терористів загинуло четверо харків’ян, в тому числі і 15-річний Данило Дідік.

"Ми вирішили організувати цей день достатньо давно – але зробили це саме зараз, – розповів фронтмен гурту "Папа Карло" Василь Рябко. – Бо ці емоції – вони трохи стихли. Бо цей день був дуже радісним в 2014 році. І дуже сумним – в 2015-му. А потім ми вирішили, що неможна віддавати якісь наші переможні дати. Ми вирішили зробити саме концерт тому, що це буде чесно і щиро. Проект "Так працює пам’ять" присвячений саме патріоту Дані Дідіку. І ми вирішили присвятити цей концерт всім патріотам, які відстояли своє місто. І ми спробуємо, щоб це поширилося на всю Україну".

У святковому концерті взяли участь як харківські виконавці, так і музиканти з інших міст України. Свої пісні виконали гурти "Жадан та собаки", "Папа Карло", "Друже музико" та інші. На сцені виступили гості з Полтави, Києва, Одеси та Борисполя.

"Для мене 22 лютого – це особливий день, – зазначив Жадан. – Я дуже добре пам’ятаю 22 лютого 2014 року, коли ми пройшлися від Палацу спорту до пам’ятника Іллічу. У нас там був великий мітинг. Я пам’ятаю, чим все це закінчилося. Приїхав "Оплот", було велика бійка на цій площі. Потім переміститися в ОДА. Я пам’ятаю, як нас звідси вивозили міліцейським автобусом. Для мене це частина історії. Частина історії нашого міста. Частина історії нашої країни. Я думаю, що тоді Харків зробив дуже важливий вибір. Вибір на користь України, української незалежності. Вибір на користь свободи".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Гуцули кажуть - до врожаю грибів: У Карпатах розквітли смереки (фото)

неділя, 7 червень 2020, 7:10

Щоб побачити красу, потрібно зайти глибше в ліс. У Карпатах на початку червня розквітли смереки. У мережі з'явилися яскраві знімки дерев, посипаних яскраво-рожевими квітами у формі шишок. Це явище рідкісне і унікальне, адже цвітуть тільки дорослі дерев...

Технології майбутнього чи реальність сьогодення? У Швеції та Ізраїлі будують дороги з бездротовою зарядкою електромобілів (відео)

неділя, 7 червень 2020, 6:50

Ідея поповнювати запас енергії, не виходячи з автомобіля, в фоновому режимі, дуже приваблива. Зазвичай власники електромобілів ставлять їх на зарядку, як і смартфони – на ніч. На наступний ранок машина знову готова проїхати 300-500 км. У разі необхідно...