У Києві хворому з підтвердженим Covid-19 у важкому стані медики відмовили у госпіталізації

Пацієнт з підтвердженим COVID-19 знову доставлений додому на самоізоляцію, хоча за наказом МОЗ України він підпадав під клінічні критерії госпіталізації.

У Києві хворого на коронавірус, якого у важкому стані доправили до лікарні, повезли назад додому на самоізоляцію через відмову медиків його госпіталізувати. Про це у Facebook повідомив директор Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Євгеній Черенок, передають Патріоти України.

За його словами, чоловік тривалий час перебував на самоізоляції після контакту з хворою на Covid-19 матір’ю та був під цілодобовим наглядом лікарів. Невдовзі у нього погіршився стан, й інфікованого довелось перевести на стаціонарне лікування.

Згоду на госпіталізацію дала Київська міська лікарня. Втім, зазначає Черенок, спершу виникли труднощі з транспортуванням хворого: у медиків "швидкої" не було засобів індивідуального захисту.

Крім того, у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (ЕМД) вимагали від пацієнта направлення та лабораторне підтвердження інфікування. Пошуком довідок займалися самі лікарі, які наглядали за чоловіком.

"І найцікавіше – о 19:48 мені зателефонувала лікар ЦПМСД та повідомила, що черговий лікар інфекційного відділення КМКЛ №9 відмовив у госпіталізації (хоча він сам погодив телефоном госпіталізацію після опису лікарем ЦПМСД клініки пацієнта та показників сатурації). Як я зрозумів, лікар приймає пацієнтів тільки із сатурацією менш як 92 (хоча за наказом №722 менш як 93)", – написав Черенок.

Він зазначив, що "пацієнт з підтвердженим COVID-19 знову доставлений додому на самоізоляцію, хоча за наказом МОЗ України він підпадав під клінічні критерії госпіталізації".

"Ось так у нас в Київській області налагоджена госпіталізація пацієнтів з підтвердженим COVID-19 і здається така ситуація по всій Київській області. ...в таких ситуаціях сімейний лікар, який викликає на себе ЕМД для госпіталізації пацієнта з підтвердженим, навіть лише з підозрою на COVID-19, не повинен проходити сім кіл аду, він повинен зателефонувати на "103" і все! Далі система повинна починати працювати самостійно і злагоджено як годинник.

Для цього не треба шукати винних, карати, під час пандемії це ні до чого доброго не приведе, а потрібно протягом тижня скласти та затвердити алгоритм госпіталізації при підтвердженому (підозрі) випадку на COVID-19.

А тепер ще уявіть – це лише один пацієнт, а якщо за добу таких пацієнтів буде 10 – це просто катастрофа!", – додав Черенок.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...