У Китаї хочуть заборонити їсти собак і котів

Місцева влада наголошує, що рішення пов’язане не з поширенням коронавірусу, а з тим, що цих тварин більшість людей вже розглядає як компаньйонів.

Шеньчжень збирається стати першим на материковому Китаї містом, яке заборонить їсти собак і котів. Це станеться за умови схвалення законопроекту про більш широкі обмеження споживання м’яса диких тварин, передають Патріоти України з посиланням на The Guardian.

Всекитайські збори народних представників випустили розпорядження про заборону вживання м’яса диких тварин й посилення обмеження торгівлі ним по всій країні. Очікується, що рішення буде закріплене в законі про захист дикої природи в Китаї не пізніше цього року.

Заборона стала швидкою відповіддю на спалах коронавірусу COVID-19. Існує підозра, що він передався людям від диких тварин, проданих на ринку в місті Ухань у грудні.

Однак, у Шеньчжені наголошують, що заборона їсти собаче й котяче м’ясо пов’язана не так з обмеженням поширення небезпечних хвороб, як з особливими відносинами між людьми й домашніми тваринами. «Шеньчжень може просто це зробити як прогресивне місто з багатьох точок зору. Сподіваюся, так це і буде», - сказала професор Griffith University в Австралії Дебра Као.

Вживання м’яса собак і котів - поширене явище у провінції Гуандун, а також в сусідньому Гуансі-Чжуанському автономному районі й в частинах північно-східного Китаю. Хоча по всій країні з часом ця традиція стала менш прийнятною. Приміром, на Тайвані собаче і котяче м’ясо заборонили в 2017 році.

«Поїдання собак ставало дедалі суперечливішим у Китаї. Часто виникали сутички між крадіями собак і власниками тварин», - сказала директор з питань міжнародних ЗМІ в Humane Society International Венді Хіггінс.

«Існує гучний китайський протест проти торгівлі м’ясом собак і котів. І молодь в Китаї розглядає цих тварин як компаньйонів, а не як частину кухні», - додала вона.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...