Уточнюється, що редагуванням геному свиней займалася компанія eGenesis. Спочатку з ДНК тварин були виключені три гени, потім додали дев'ять нових і виключили 25 вірусів, що розмножуються у геномі.
Кожен з етапів дозволив вирішити одну з проблем можливої пересадки органів свині в організм людини. Перше редагування, як стверджують у компанії, дозволило органам стати фізично сумісними з людськими за будовою, розмірами та функціями. Друге знизило ймовірність відторгнення органів імунною системою, яка насторожено ставиться до будь-яких чужорідних молекул.
І, нарешті, третій етап редагування дозволив виключити з геному віруси, які містяться в ДНК кожного організму. Мова йде про ендогенні віруси, які існують тільки в межах ядра клітини.
Редагування проводилося з допомогою CRISPR/Cas9, у ньому брали участь кілька свиноматок. Після народження поросят дослідники встановили, що вони генетично стабільні.
Самі тварини при цьому народилися фізично здоровими та фертильними - вченим вдалося знайти лише "промахи" редагування, проте вони не торкнулися білок-кодуючих ділянок ДНК.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...