Уточнюється, що редагуванням геному свиней займалася компанія eGenesis. Спочатку з ДНК тварин були виключені три гени, потім додали дев'ять нових і виключили 25 вірусів, що розмножуються у геномі.
Кожен з етапів дозволив вирішити одну з проблем можливої пересадки органів свині в організм людини. Перше редагування, як стверджують у компанії, дозволило органам стати фізично сумісними з людськими за будовою, розмірами та функціями. Друге знизило ймовірність відторгнення органів імунною системою, яка насторожено ставиться до будь-яких чужорідних молекул.
І, нарешті, третій етап редагування дозволив виключити з геному віруси, які містяться в ДНК кожного організму. Мова йде про ендогенні віруси, які існують тільки в межах ядра клітини.
Редагування проводилося з допомогою CRISPR/Cas9, у ньому брали участь кілька свиноматок. Після народження поросят дослідники встановили, що вони генетично стабільні.
Самі тварини при цьому народилися фізично здоровими та фертильними - вченим вдалося знайти лише "промахи" редагування, проте вони не торкнулися білок-кодуючих ділянок ДНК.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...