У Китаї у кажанів знайшли нові види коронавірусу, які здатні передаватися людині. Про це попередила фахівчиня Уханьского інституту вірусології Ши Чженлі, пише видання The Guardian, передають Патріоти України.
Вчена зазначила, що знахідку зробили на південному заході Китаю, проте схожі Sars-CoV-2 віруси були виявлені у тварин і за межами Піднебесної. "Ми повинні шукати їх не тільки в Китаї, але і в країнах Південної Азії", – сказала вірусологиня.
Водночас Чженлі пояснила, що кажани – це тільки початкові носії коронавірусу. На її думку, проміжною твариною, від якої коронавірус міг передатися людині, був панголін. Адже цих тварин часто завозять контрабандою з інших країн, наприклад, з Індії. Також вона додала, що поки не ясно, як довго Sars-CoV-2 циркулював серед диких звірів.
Її думку підтримав вірусолог з університету Сіднея в Австралії професор Едвард Холмс. Він також згодний, що вірус міг довгий час перебувати в тваринному світі, перш ніж його вдалося виявити.
Вчені припустили, що перше зараження людини могло статися зовсім не в Ухані і навіть не в провінції Хубей.
"Цілком можливо, що початкова подія міжвидової передачі не відбулася в самому Ухані або навколо нього. Можливо, цього навіть не відбулося в провінції Хубей, хоча очевидно, що існує величезна кількість можливих тварин, яких потрібно протестувати, щоб вирішити цю проблему", – зазначив він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...