У мешканців Донецької і Луганської областей змінилося ставлення до Росії (відео)

Жителі менш економічно благополучної Луганської області (маються на увазі неокуповані території) активніше виступають за компроміс з РФ і ОРДЛО за всяку ціну, ніж жителі більш процвітаючої Донецької області.

Більшість населення на неокупованій частині Донбасу - за дипломатичне врегулювання конфлікту з Росією. Згідно з результатами соціологічних досліджень, проведених фондом "Демократичні ініціативи", 63% опитаних жителів неокупованих територій Донецької та Луганської областей - прихильники невійськового шляху вирішення конфлікту на Донбасі. Про результати опитування розповіло видання "Новости Донбасса" в своєму сюжеті, розміщене на Youtube, передають Патріоти України.

Однак цим подібність вичерпується. Виявляється, жителям Донецької області в більшій мірі, ніж жителям Луганської області, не все одно, як саме конфлікт буде вирішуватися. У Луганській області 34% опитаних - прихильники будь-якого компромісу з РФ заради врегулювання на Донбасі. У той же час в Донецькій області цей показник - 14-20%.

У Донецькій області за проведення виборів на непідконтрольних територіях тільки за умови повної відповідності виборчого процесу українському законодавству висловилися 68% опитаних. А ось в Луганській області стільки принципову позицію займають тільки 35% учасників опитувань.

Також в Луганській області вважають можливими прямі переговори з представниками окупаційної "влади" "ДНР" і "ЛНР" 79% опитаних, а в Донецькій - тільки 49%.

Втім, у відеосюжеті, підготовленому за результатами опитування, віце-прем'єр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков сказав, що прямі переговори на рівні владних структур неможливі в принципі, і консультації в режимі Тристоронньої контактної групи прямими переговорами не є.

Також в Луганській області 60% опитаних заявили, що не заперечували б проти того, щоб після деокупації співробітники окупаційних "правоохоронних" органів і "судів" залишилися б на своїх посадах. А ось в Донецькій області такої думки дотримуються тільки 30% опитаних.

Політичний експерт фонду "Демократичні ініціативи" Марія Золкіна, коментуючи результати опитування, сказала, що, на її думку, визначальним фактором став рівень життя в регіонах. "У Донецькій області рівень життя населення вище, тому там - більше людей, налаштованих патріотично по відношенню до України і недружелюбно - по відношенню до Росії. У Луганській області - ситуація інша", - сказала Золкіна.


У коментарях до відеосюжету користувачі обурювалися тим, що не опитували жителів непідконтрольних територій. Однак там зараз з цілком зрозумілих причин неможливо проводити об'єктивні соціологічні дослідження, тим більше - якщо дослідження проводить українська організація. "Як можна опитувати тих, кого на пряму не торкнулася агресія? Право на думку з даного питання мають тільки ті, кого безпосередньо торкнулися ці події. Решта - просто сторонні спостерігачі", - написав один з учасників обговорень.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...