У Мін'юсті хочуть зробити з Лук’янівського СІЗО музей

22 лютого минулого року Мін'юст видав наказ про оптимізацію діяльності установ виконання покарань.

Міністр юстиції Денис Малюська вважає, оскільки Лук’янівський СІЗО відремонтувати неможливо – «єдина робоча опція – створити там щось на кшталт музею», передають Патріоти України з посиланням на Главком.

За словами посадовця, Лук’янівську в’язницю вкрай важко привести до якихось нормальних стандартів, бо значна частина приміщень збудовані ще в 19 столітті. «Знищити її теж неможливо, бо це історична пам’ятка. Ледь не кожен другий відомий персонаж там утримувався. Відповідно, музей – це було б цікаво. Звичайно, це вимагатиме значного фінансування, але це саме та доля, що очікує, принаймні, якусь частину цього СІЗО», - пообіцяв урядовець.

Водночас, міністр запевнив, що у в’язниці є й сучасні приміщення сучасні і їх ще кілька років «будуть використовувати активно і за призначенням». «А потім визначимося. Можливо, перенесемо все за місто, а ці приміщення будуть продані чи на їх місці побудують щось інше. У довгостроковій перспективі ми звідти переїдемо. Там не буде слідчого ізолятора. Але поки що нам немає куди переїжджати і немає фінансування для будівництва», - розповів Малюська.

Міністр поінформував, що наразі в Україні проходить процес скорочення кількості в’язниць. «Має бути мінімальна кількість, але максимально ефективних і обладнаних установ. Це наша мета. Якусь частину в’язниць в регіонах, здається три, ми передали нещодавно Міністерству оборони. Для них після ремонту це буде місце для розміщення армії. Для нас – мінус у витратах на утримання. Якусь частину з законсервованих об’єктів ми продамо. Особливо ті, де земельні ділянки можуть зацікавити приватний бізнес», - зазначив урядовець і додав, що у такий спосіб Кабмін хоче отримати кошти для будівництва нових в’язниць і СІЗО.

«У бюджеті на нові тюрми коштів немає. Відповідно ми змушені шукати резерви – розпродаж активів: щоб побудувати менше, але якісніше», - розказав про свої плани міністр юстиції.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...