У МОЗ розповіли, як дезінфікувати руки за допомогою хлору

Слабкий розчин хлору можна використовувати для дезінфекції рук, а коронавірус не передається повітряним шляхом.

Про це йдеться в пам’ятці Центра громадського здоров’я МОЗ України, передають Патріоти України.

“COVID-19 передається від людини до людини краплинним та контактним шляхами. Тобто через дрібні часточки, які виділяються з носа або рота хворого на COVID-19 під час кашлю або чхання. Ці краплі розповсюджуються на відстань близько одного метра від хворого і можуть потрапляти на слизові оболонки очей, носа та рота іншої людини, яка знаходиться поруч”, – сказано в повідомленні.

У ЦОЗ відзначили, що вірус не передається повітряним шляхом. Це означає, що він не здатний переноситися потоками повітря на великі відстані від хворої людини.

Також в організації нагадали, що імунітету, вакцин і ліків проти коронавирусной інфекції на даний момент не існує. “Один із найбільш ефективних способів захиститися і запобігти поширенню інфекції – фізичне дистанціювання та щоденна гігієна”, – рекомендують у Центрі громадського здоров’я.

Зокрема, згідно з рекомендаціями ВООЗ, слабкий розчин хлору (0,05%) можна використовувати для дезінфекції рук. Проте це можна робити лише в тому випадку, якщо немає можливості помити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд або обробити їх дезінфектором з вмістом спирту не менш 60%. “Варто пам’ятати, що під час приготування слабкого розчину хлору, виникає підвищений ризик подразнення шкіри. Крім того, розчин хлору необхідно готувати щодня і зберігати в холодному, сухому і темному місці. В іншому випадку він втратить свої дезінфікуючі властивості.”, – сказано в пам’ятці.

Крім того, слабкий розчин хлору є також ефективним засобом для дезінфекції поверхонь за умови попереднього їх очищення водою з милом, зазначили в ЦОЗ.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Китайський гороскоп: Чого чекати у 2021-му тим, хто народився у рік Кота

неділя, 17 січень 2021, 11:48

Особливі успіхи чекають на тих, хто займається інформацією та знаннями, новими напрямами в сучасних технологіях. Для тих, хто народився у рік Кота, 2021-й стане досить успішним періодом – на противагу від минулого, з'явиться набагато більше можливостей...

Кремль в шоці: Поклонська закликала розпочати перемовини з Україною щодо Криму

неділя, 17 січень 2021, 11:36

Можливо, таким чином правляча верхівка використовує запроданку, щоб протестувати настрої росіян щодо відступу від доктрини "КримНаш". Нещодавно Поклонська виступила в соцмережах зі зверненням до колишнього президента України, глави української делегаці...