Шторми на Юпітері, розташованому в 653 мільйони кілометрів від Землі, було зафіксовано 25 серпня.
"Велику червону пляму видно, коли вона пробивається крізь хмари. Дослідники кажуть, що Велика Червона Пляма має розмір близько 9 800 миль (15 771,57 км) у поперечнику, досить велика, щоб поглинути Землю", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що середній діаметр нашої планети становить 12 742 км, а окружність - 40 тисяч км.
Унікальну і захоплюючу деталь на знімку Хаббла видно в середніх північних широтах Юпітера: яскравий, білий, протяжний шторм, який рухається навколо планети зі швидкістю 560 км/год.
"Хоча шторми в цьому регіоні трапляються кожні шість років або близько того, час проведення спостережень Хаббла 25 серпня 2020 р. дозволило ідеально показати структуру", - розповіли в NASA.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...