У недонадімперії запалало "під хвостом": МЗС Росії звинуватило Японію у викривленні домовленостей по Курилах

Суперечка навколо Курил триває від Другої світової війни.

Міністерство закордонних справ Росії звинуватило Японію у спотворенні суті домовленостей президента РФ Володимира Путіна і прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе щодо мирного договору між двома країнами стосовно Курильських островів. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС РФ за результатами зустрічі заступника міністра закордонних справ Росії Ігоря Моргулова і посла Японії в Москві Тойохіса Кодзуки, яка відбулася 9 січня, передають Патріоти України.

"Моргулов заявив послу, що в Москві звернули увагу на висловлювання японського керівництва, які пролунали нещодавно стосовно проблематики мирного договору з Росією, зокрема, про необхідність "домогтися розуміння" жителів південних Курил щодо питання "переходу територіальної приналежності островів до Японії", а також про "відмову від вимоги виплати Росією компенсацій" на користь Японії і колишніх японських жителів за "післявоєнну окупацію островів", - йдеться у повідомленні.

У МЗС РФ інформують, що японському послу повідомили, що подібні висловлювання "грубо спотворюють суть домовленостей лідерів Росії і Японії про прискорення переговорного процесу на основі Спільної декларації 1956 року, дезорієнтують громадськість двох країн щодо змісту переговорів".

"Такі заяви не можуть бути розцінені інакше як спроба штучно нагнітати атмосферу навколо проблеми мирного договору, нав'язати іншій стороні власний сценарій її врегулювання", - стверджують у зовнішньополітичному відомстві.

"В даному контексті була акцентована незмінність принципову позицію Росії про те, що рішення проблеми мирного договору можливо в умовах створення якісно нової атмосфери в російсько-японських відносинах, має бути підтримано народами обох країн і грунтуватися на безумовному визнанні Токіо підсумків Другої світової війни в повному обсязі, включаючи суверенітет Російської Федерації над південними Курильськими островами", - підсумували в міністерстві.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Від деяких речей до цих пір очі на лоб лізуть": Жінка розповіла про життя в Канаді

середа, 4 серпень 2021, 12:00

Немає ідеальної країни. Про це у своєму блозі пише Катерина, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "Меня зовут Катя, и всю свою сознательную жизнь я мечтала жить в Канаде. Я осуществила свою мечту: 5 лет назад вместе с мужем мы переехали...

З архіву ПУ. Не вір очам своїм: Зірки, яких ми б не впізнали без макіяжу (фото)

середа, 4 серпень 2021, 10:00

Навіть на прогулянці або в аеропорту їх важко побачити не "при параді". Деякі знаменитості постійно знаходяться в образі. Тим сильніший шок, коли раптом на очі попадаються фото цих зірок без макіяжу. Насправді вони зовсім інші, передають Патріоти Украї...